افزایش قیمت گندم و کاهش قیمت کود، کشاورزان را امیدوار کرده است

[ad_1]

ایسنا/ لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: وزارت جهاد کشاورزی با افزایش قیمت گندم و کاهش قیمت کود، امید بیشتری را در بین کشاورزان و کشاورزان ایجاد کرده است.

سیدعماد شاهرخی با اشاره به وضعیت بازار و تنظیم بازار در فروردین ماه امسال گفت: بحث تولید در چرخه اقتصاد و رونق بسیار مهم است اما نباید نقش نظارت بر توزیع و محصول را نادیده گرفت. اجرای فرآیند توزیع.» و نظارت ما می تواند شاهد ثبات و توسعه پایدار در اقتصاد باشد.

وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی طی یک ماه گذشته با موفقیت اهداف وزارت جهاد کشاورزی را دنبال کرده و با همکاری و تعامل با سایر دستگاه های ذیربط توانسته ایم کالاهای اساسی را در اختیار مردم قرار دهیم و شاهد باشیم. رضایت در جامعه و همچنین توزیع و نظارت.«عملیات مؤثر.

رئیس جهاد کشاورزی لرستان خاطرنشان کرد: تقاضای روزانه مرغ گرم در بازار استان 150 تن است که در چند روز گذشته این میزان را به 380 تن در روز افزایش داده ایم تا نیاز مردم را تامین کنیم. میز.

شاهرخی به کمبود تخم مرغ در اولین دوره فروردین و امسال اشاره کرد و افزود: در موج اول فروردین ماه با کمبود تخم مرغ مواجه بودیم اما بلافاصله با تماس با وزارت جهاد کشاورزی 10 تن تخم مرغ وارد شده است. استان و این کمبود در بازار برطرف شده است.»

وی افزود: در ایام تعطیلات سال نو جلسات متعددی با استانداری داشتیم که با تلاش شبانه روزی همراه با تعامل و همکاری مستمر با تمامی فرمانداران حوزه نظارت و بازرسی، سپاه پاسداران، یگان ها، سازمان ها و … در این مدت 110 جلسه در قالب وبینار و 40 جلسه در سطح استان برای حل موثر مشکلات برگزار کردیم.

رئیس جهاد کشاورزی لرستان که به توزیع مرغ منجمد می پردازد، گفت: در ایام تعطیل بیش از 900 تن مرغ منجمد در حومه شهر توزیع شده و در حال حاضر موجودی وجود ندارد، توزیع اولیه چه مشکلی دارد. اقلامی مانند شکر ، برنج و سایر نهاده های دامی. استانی وجود ندارد.

شاهرخی در ادامه با بیان اینکه در این 15 روز نظارت ها جدی گرفته شد و با متخلفان برابر قانون برخورد شد، ادامه داد: در این 15 روز 2794 مورد بازرسی انجام شده که از این تعداد 294 مورد تخلف محرز شده و خواهد شد. متهم. طبق مقررات قانون.

وی با اشاره به اقدامات موثر وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال وزیر کشاورزی در اقدامی تحسین برانگیز قیمت گندم را به عنوان هدیه به کشاورزان به 11500 تومان و همچنین تخفیف به 10500 تا 1000 تومان رساند. استفاده از کودهای شیمیایی برای افزایش امید در بین کشاورزان و کشاورزان

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.