افزایش دزدی از عوامل مختلفی ناشی می شود

[ad_1]

یک کارشناس حقوقی معتقد است که افزایش سرقت ناشی از عوامل متعددی است.

رضا اسدی در گفت وگو با ایسنا درباره قانون سرقت وی در داخل کشور گفت: در هر جامعه ای سرقت از عناصر نابسامانی اجتماعی است و قانونگذاران در این زمینه مجازات های سنگینی را در نظر می گیرند. قضات جنایی و در نتیجه مسئولان قضایی نیز با هدف برقراری امنیت اجتماعی و جلوگیری از تخلفات در برخورد با سارقان برخورد قاطع دارند.

این وکیل دادگستری افزود: در فصل هفتم قانون مجازات اسلامی (مواد 1 تا 4) که به موضوع سرقت مشروط به محدودیت برگرفته از فقه امامیه و تألیف حضرت امام خمینی (ره) می پردازد، متوجه می شوم که مجازات این نوع سرقت در صورتی است. ثابت شده است قطع می شود.» انگشتان شروع می شود و در صورت تجاوز مجدد منجر به برخورد قانونی با مرتکب می شود همچنین در فصل 21 قانون مجازات (از مواد 1 تا 4) به سرقت پرداخته شده است. هر مجازاتی شدید است، بنابراین قوانین و مجازات های در نظر گرفته شده در این زمینه اساسی و شدید است.

این کارشناس حقوقی ادامه داد: برخی معتقدند قانون تخفیف اخیراً منجر به ارتکاب جرم و ارتکاب مجدد جرم از سوی سارقان محکوم شده است. ناشی از عوامل دیگری است که موسسات جرم شناسی به آنها می پردازند.

اسدی در پایان گفت: نقش و جایگاه قوه مجریه و سازوکارهای موجود آن در ایجاد رونق اقتصادی، ریشه‌کنی تورم و اشتغال‌زایی و ایجاد نشاط و فعالیت‌های فرهنگی، معرفی یقه‌سفیدها و مالیات‌گیران و کاهش شکاف فقر است. و ثروت ها و محدود کردن و کنترل مستمر امضای طلایی، جلوگیری از مهاجرت بی رویه به حومه مناطق، مناطق شهری از دیگر حوزه هایی است که می تواند به کاهش این آمار کمک کند. در نتیجه، قوانین و مقررات قابل اجرا تا حد زیادی مسئول هستند. بنابراین برای کاهش این گرایش ضمن اجرای قاطع مقررات، سایر جنسیت‌های دارای مسئولیت قانونی می‌توانند مؤثر واقع شوند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.