افزایش خودسرانه قیمت ها در شب عید غیرقانونی است

[ad_1]

ایسنا/ اردبیل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: افزایش خودسرانه قیمت ها در شب سال نو غیرقانونی است.

رامین صادقی در جلسه ستاد تنظیم بازار کالاهای اساسی و مایحتاج مردم در روزهای پایانی سال در اردبیل گفت: هیچ صنفی حق افزایش خودسرانه قیمت ها در روزهای پایانی سال و ما را ندارد. اراده.

وی افزود: مردم نگران تامین مایحتاج و کالاهای آخر سال نباشند چرا که این کالاها به وفور عرضه می شود و توزیع در نقاط مختلف استان نیز گسترده است و از 20 اسفندماه آغاز می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با همکاری سازمان جهاد کشاورزی وظیفه تنظیم بازار و تامین نیازهای ضروری مردم را بر عهده داریم و تلاش ما بر این است که از سوء استفاده ها در حق خود جلوگیری کنیم. مشتریان و ارائه کالا با قیمت مصوب و حتی زیر این قیمت در مناطق مختلف.

صادقی افزود: شرکت های تابعه دولت با فعال سازی تیم های نظارتی خود طی دو هفته پایانی سال سعی در نظارت بر عرضه کالاهای اساسی و برخورد قانونی با متخلفان دارند.

اطلاعیه شماره 124 ارسالی به مردم خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده تخلف، مردم می توانند هرگونه تخلف گران فروشی، کم فروشی، احتکار و سایر تخلفات صنفی را از طریق این سامانه اطلاع دهند تا در اسرع وقت بازرسان بی صدا در محل حاضر شوند. محل مورد نظر رسیدگی به شکایات مردمی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: با حفظ و نگهداری مناسب کالاها و مایحتاج ضروری مردم در روزهای پایانی سال مشکلی در توزیع، تامین وجود نخواهد داشت. و سعی می کنیم از طریق فروشگاه های زنجیره ای در استان کالا را حتی در ایام نوروز تحویل دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این نشست گفت: بالغ بر 750 تن گوشت سفید و 250 تن گوشت قرمز در استان ذخیره شده و عرضه از 20 اسفندماه آغاز می شود.

آقای خلیل نیکشاد گفت: هنگام ارائه کارت ملی، گوشت سفید و گوشت قرمز با ۲۵ درصد کمتر از قیمت مصوب استان به فروش می رسد تا مردم بتوانند بر اساس نیاز خود این کالاها را خریداری کنند.

وی گفت: قیمت مرغ منجمد در این طرح 20 هزار تومان و گوشت قرمز بین 102 تا 105 هزار تومان است.

اما گزارش های میدانی از وضعیت بازار و فروش پایان سال حاکی از آن بود که با وجود اجناس، قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته و فروش در پایان سال نسبت به سال های گذشته رونق کمتری داشته است که دلیل اصلی آن تورم بالا بوده است. محدودیت و کاهش قدرت خرید مردم از راه های منتهی به آغاز سال جدید به نظر می رسد در 2 هفته گذشته، شلوغی بازار بیشتر شده و شاهد شرایط خرید نوروزی کاملا متفاوت خواهیم بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.