افزایش خطر ناباروری و سقط جنین به دلیل استعمال دخانیات و الکل

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان جندی شاپور، معاون بهداشتی دانشکده علوم بهداشتی اهواز گفت: با رعایت رژیم غذایی سالم، ورزش و دوری از عوامل مضر قبل از بارداری، شانس بیشتری برای باردار شدن خواهید داشت. یک بچه سالم به دنیا بیاورید.”

دکتر سید محمد علوی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به هفته ملی جمعیت، اظهار کرد: بدون شک بچه دار شدن و پدر و مادر شدن یکی از احساسی ترین تجربه های هر انسان است. این غریزه فطری و ضروری برای ادامه پیدایش و وجود انسان است.

وی افزود: تولد نوزاد نشانه دیگری از معجزه عشق و زندگی بین زوجین است که پیوند آنها را تقویت کرده است. اولین کلماتی که کودک به زبان می آورد، اولین قدم، اولین دندان ها، اولین جشن تولدی که برای کودک برگزار می شود، … نقطه عطفی در زندگی زناشویی محسوب می شود. یکی از بزرگترین هدایایی که زوج ها می توانند به یکدیگر بدهند و روابط خود را تقویت کنند تولد فرزند است پس باید برای تغییرات اجتناب ناپذیری که به همراه دارد آماده باشند تولد فرزند باعث زندگی می شود.

معاون بهداشتی دانشکده علوم بهداشت جندی شاپور اهواز با اشاره به امکان بارداری و زایمان سالم در سنین بالاتر با مراقبت های لازم گفت: با رعایت یک رژیم غذایی سالم، ورزش و دوری از عوامل مضر قبل از بارداری ، باروری و به دست آوردن نوزاد سالم.

علوی با تاکید بر لزوم گفت‌وگوی زوج‌ها درباره امیدها و ایده‌های خود برای بچه‌دار شدن و برنامه‌ریزی در این زمینه، تصریح کرد: اگر زوج‌ها پس از یک سال تلاش باردار نشدند، باید به پزشک مراجعه کنند. علاوه بر این، اگر اضافه وزن داشته باشند، می توانند با ورزش و کاهش وزن، قدرت باروری خود را افزایش دهند.

وی افزود: ورزش قبل از بارداری به حفظ و ارتقای سلامت مادر کمک می کند تا بتواند نوزادی سالم به دنیا بیاورد. ورزش در دوران بارداری همچنین می تواند عضلات را تقویت کند و به محافظت از مفاصل و ستون فقرات شما کمک کند.

معاون بهداشتی دانشکده علوم بهداشت جندی شاپور اهواز با بیان اینکه استعمال دخانیات و مشروبات الکلی خطر ناباروری و سقط جنین را افزایش می دهد، گفت: بهتر است خانم ها قبل از باردار شدن و ادامه مصرف مکمل های اسید فولیک، مصرف مکمل های اسید فولیک را شروع کنند. سه ماهه بارداری تا بارداری… “تجربه سالم تر.

وی تصریح کرد: مطالعات ملی نشان می دهد که زوج های ایرانی بیش از دو فرزند دارند. طبق نظرسنجی ملی دیگری که در سال 1993 انجام شد، زوج های تازه ازدواج کرده 2.3 فرزند می خواستند. نتایج یک نظرسنجی از زوج های ایرانی که ۵ تا ۶ سال از ازدواجشان می گذرد نیز نشان می دهد که آنها می خواهند ۲.۸ فرزند داشته باشند.

علوی افزود: در حال حاضر حدود 19 درصد از خانواده های این کشور را تک فرزند تشکیل می دهند و در بسیاری از موارد بی توجهی به زایمان در زمان مناسب، خانواده ها را از رسیدن به تعداد مطلوب فرزند باز می دارد.

او گفت: “افزایش سن یک زن شانس او ​​را برای تولید مثل موفق کاهش می دهد و توجه ویژه ای را به خود جلب می کند.” عقب افتادن قاعدگی نیز خطر ناباروری، عوارض بارداری، عوارض جنینی و مشکلات حین زایمان را افزایش می دهد.

جندی شاپور، معاون بهداشتی دانشکده علوم بهداشتی اهواز، گفت: «بنابراین همه زوج‌ها باید هر چه زودتر به تعداد فرزندان مورد نظر خود برسند و از تأخیرهای غیرضروری خودداری کنند. جبران کن.”

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.