افتتاح سومین کارخانه تغلیظ سرب و روی در فراشبند

[ad_1]

ایسنا/ فارس در مراسمی با حضور استاندار فارس، سومین کارخانه تولید کنسانتره سرب و روی توسط شرکت فرآوری و مواد معدنی فراشبند به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در حاشیه افتتاح این پروژه گفت: این واحد صنعت معدنی در زمینی به مساحت 52 هکتار و با سرمایه گذاری 3200 میلیارد ریال آغاز به کار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از بنیاد صامت فارس، حمیدرضا ایزدی با بیان اینکه با بهره برداری از این واحد صنعت معدنی برای 260 نفر شغل و برای 873 نفر در دو بخش صنعت و صنعت ایجاد شده است، معدنی از محصولات این طرح نام برد. وی افزود: با بهره برداری از سومین کارخانه تولید کنسانتره سرب روی، محصولاتی مانند کنسانتره سرب با ظرفیت 27 هزار تن، روی صنعتی با ظرفیت 73 هزار تن در طول سال تولید می شود.

وی با اشاره به اهمیت صادرات این کالاها و توسعه اقتصادی استان، ادامه داد: این شرکت که دارای بخش های مختلف در فرآیند استخراج معادن است، تمامی فعالیت ها از اکتشاف تا فرآوری را همراه با برنامه ریزی و اجرای از پیش انجام می دهد. طراحی 150000 تن کنسانتره سرب و روی برای فرآوری.

فرآوری مواد معدنی برای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی

ایزدی یادآور شد: فرآوری مواد معدنی از خام فروشی، ایجاد ارزش افزوده، افزایش تولید و اشتغال، رشد و توسعه صنایع پایین دستی و مناطق پردرآمد جلوگیری می کند.

گفتنی است در مراسم افتتاحیه سومین کارخانه روی سرب فرمانداران فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین، فرماندار شهرستان فراشبند و مسئولین مربوطه شهرستانی و استانی به همراه استاندار فارس از معدن سرب و روی کوه سرمه بازدید کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.