اصرار خزاعی بر پروانه نمایش قبل از جشنواره کن


رئیس بنیاد سینمایی در آستانه جشنواره کن و حضور تعدادی از فیلم های ایرانی در این مراسم به صراحت اعلام کرد. ”

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی، محمد خزاعی افزود: بی شک حضور بین المللی سینمای ایران یکی از ارکان مهم سینمای ملی ماست و من جایگاه ویژه ای در عرصه سیاست گذاری دارم. به همین منظور به زودی قانون شفاف و شفافی به عنوان راهبرد بین المللی بنیاد سینمایی تدوین و منتشر خواهد شد.
وی ادامه داد: نکته مهم در خصوص حضور فیلم های بخش خصوصی در جشنواره های جهانی، رعایت مقررات قانونی و دستورالعمل های اجرایی است که متأسفانه مغفول مانده و نادیده گرفته شده، سال ها اجرا و نظارت است.
به گفته وی، بر اساس نص صریح قوانین و مقررات اکران فیلم، هرگونه حضور و نمایش فیلم در همایش‌ها و جشنواره‌های خارجی مستلزم داشتن مجوز نمایش است و قانون نیز در این باره روشن است و قطعا سازنده تخلف از این موضوع موجب خسارت خواهد شد.
رئیس سازمان سینمایی تصریح کرد: تهیه‌کنندگان در صورت تمایل به حضور در جشنواره‌ها، بازارهای فیلم و سایر عرصه‌های بین‌المللی برای پذیرش فیلم‌ها در جشنواره‌ها باید با معاونت سینمایی سازمان سینمایی توافقات لازم را داشته باشند. ، قابل بررسی و مجوز هستند. برای تسهیل حضور بین المللی خود اقدام فوری انجام دهید.
وی خاطرنشان کرد: نمایش فیلم در جشنواره بدون نمایش در سینماهای داخلی، چه در سینما، چه در خانه و چه در سینماهای دیگر، پدیده خوشایندی نیست، بنابراین باید از سازندگان خودداری شود. به قانون توجه کنید و به آن عمل کنید.
خزاعی با بیان اینکه قانون گرایی، استانداردسازی و عدالت محوری فعالیت ها و سیاست های بنیاد سینمایی در دولت سیزدهم بوده است، اظهار داشت: در بین سینماگران اختلافاتی وجود داشت و عده ای نیز توجهی به مراحل قانونی نداشتند و این یک تکلیف از سوی سینما است. سازمان.

در حالی که این اظهارات از سوی رئیس سازمان سینمایی بدون اشاره به فیلم خاصی مطرح شده است، فیلم برادران لیلا به کارگردانی سعید روستایی و تصور علی بهراد دو فیلم داخلی و اصلی در این رویداد هستند. هیچ مجوز رسمی برای مانیتورهای آنها صادر نشده است.
انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.