استقرار تیم فوریت های پزشکی هلال احمر گلستان در روستای قزل کاووس

[ad_1]

ایسنا/ گلستان تیم فوریت های پزشکی هلال احمر گلستان به مدت دو روز به روستای قزلر شهرستان گنبدکاووس اعزام شد.

قاسم غریب آبادی در حاشیه بسیج اورژانس سلامت در روستای دورافتاده قزلر گنبدکاووس اظهار داشت: امسال صدمین سالگرد هلال احمر یعنی 100 سال خدمت بی منت را جشن می گیریم، مراسمی به مردم ارائه شد. “

رئیس جمعیت هلال احمر گلستان افزود: برنامه های متعددی در هفته هلال احمر برگزار شد و امروز تیم فوریت های بهداشتی و درمانی استان به روستای کم برخوردار قزلار از توابع شهرستان داشلی گنبدکاووس اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات هلال احمر در مواقع بحران توجه بیش از پیش به مسائل بهداشتی، درمان و تسکین آلام انسانی حادثه دیدگان را نشان داده است. در این تمرین که در شرایط عادی برگزار می شود، تیم ها در شرایط واقعی برای تمرین قرار می گیرند تا در مواقع بحران بهترین خدمات را به مردم ارائه کنند.

به گفته غریب آبادی؛ در روستای قزلر مردم و فرماندار گنبدکاووس، مسئولین بخشداری و روستا با استقبال از این حرکت انسان دوستانه، مردم برای معاینه و درمان رایگان به این تیم مراجعه کردند.

من باید بگویم؛ تیم فوریت های پزشکی هلال احمر استان با ظرفیت 19 کادر پزشکی داوطلب شامل پزشک عمومی، متخصص اطفال، روانشناس، کارشناس بهداشت محیط، متخصص تغذیه و بانوان ماما، تکنسین داروخانه و پرستار به صورت رایگان دو روزه به مردم روستای کویی ارائه می کنند.

از دیگر برنامه های هلال احمر در این روستا افتتاح خانه هلال و برگزاری مانور امداد و نجات در زیر آوار زلزله است.
انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.