استقبال مردم از مشارکت در عرصه مبارزه با فقر/جنگل به خاطر رفاه را خدشه دار نکنید.

[ad_1]

ایسنا/ گلستان رئیس جمهور مبارزه با فقر را یکی از برنامه های جدی دولت دانست و گفت: فقر به هیچ وجه زیبنده دولت نیست و از مشارکت مردم در این عرصه استقبال می کنیم.بخش مبارزه با فقر.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی امشب در جمع نخبگان، خانواده های معظم شهدا و مردم استان گلستان اظهار داشت: در استان گلستان اقوام و گویش های مختلف در کنار یکدیگر ایستاده اند و با هم متحد می شوند، متحد می شوند و یکپارچگی مردم زبانزد است و همه باید قدردان این همبستگی باشند. و انسجام

وی با ادای احترام به دلاورمردان استان گلستان از میرداماد و میرفندرسکی گرفته تا حکیم جرجانی و سرداران رشید اسلام، اولیای معبد و 4000 شهید، افزود: همه باید به خانواده شهدا ادای احترام کنیم.

رئیس جمهور ضمن یادی از آیت الله طاهری تصریح کرد: استان گلستان با افتخار در حفظ ارزش های انقلاب اسلامی و تقدیم شهدای دیگر اقوام و مذاهب از جمله فارس، ترکمن، سیستانی، بلوچ و … چالش های مختلفی را پشت سر گذاشته است. گلستان از آن استان هایی است که من واقعاً به فکر مردم آن هستم و معتقدم مردم این استان نیز به ما ارادت دارند.

رئیسی به بسیاری از نعمت های خدادادی در استان گلستان اشاره می کند و می گوید: باید از نعمت های الهی و خدادادی برای پیشرفت و توسعه استفاده کنیم، انسان در این دنیا برای پیشرفت، توسعه زمین و در این راستا باید از انرژی های هوا و زمین، اما جنگل زدایی، طمع، آلودگی، تجمل گرایی و مانند آن مخالف توسعه است. در توسعه باید حفاظت از محیط زیست در نظر گرفته شود، اگر راه اندازی کارگاه به جنگل آسیب می زند، ایجاد جنگل نباید وظیفه همه ما باشد.

فعال سازی اقتصادی روستا

وی گلستان را قطب کشاورزی دانست و یادآور شد: حمایت از کشاورزی موضوع مهمی در استان گلستان است که اگر صنعت دامداری و کشاورزی روستاها را به صورت یک کارخانه بزرگ فعال کنیم، روستاییان دیگر در حاشیه شهر زندگی نخواهند کرد. اقتصاد روستایی باید فعال شود و تسهیلات فراهم کند، بازار محصولات روستایی را تضمین کند، برای زندگی جذابیت ایجاد کند و روستاییان را تشویق به زندگی در روستاها کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه فعال سازی اقتصاد دریایی به اشتغال و تولید کمک می کند، تصریح کرد: گلستان از نعمت سواحل برخوردار است، امروز با حضور نمایندگان ولی فقیه در گلستان و بازدید استاندار و تنی چند از مدیران استانی از بندر ترکمنستان و جزیره آشوراده. ما عمیقا متاسفیم که این امکان خدادادی به این شکل به تعویق افتاده است، در حالی که می تواند باعث رونق صنعت گردشگری شود، برنامه ریزی و ایجاد اشتغال شود، در حالی که به دلیل مسائل پیچیده اداری همچنان بلاتکلیف و معلق مانده است.

رئیسی به کریدور شمال به جنوب اشاره کرد و گفت: در بازدید از منطقه اینچه برون متوجه ظرفیت زیاد این مکان شدم، منطقه آزاد اینچه برون باید فعال شود و ظرفیت بازارچه مرزی و همسایگان می خواهند. روابط تجاری و اقتصادی با ما است و امروز پس از اقدامات انجام شده، روابط تجاری ما با ترکمنستان و تاجیکستان افزایش یافته است.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی افزود: کاهش آسیب های اجتماعی می تواند بسیاری از مشکلات را کاهش دهد و کارشناسان امور فرهنگی استان باید بر آن تاکید کنند.

تاکید بر مدیریت صحیح منابع آب

رئیس جمهور بر مدیریت صحیح منابع آب تاکید کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه بارندگی کمتری داریم، مدیریت صحیح می تواند آب شرب و آب مورد نیاز کشاورزی و دامداری را تامین کند و از سوی دیگر برخی صنایع می توانند مشکل آب را حل کنند. کمبود.» خود ترمیم.

آقای رئیسی با توجه به اینکه استان گلستان نیاز به کسب جایگاه واقعی خود در عرصه اقتصادی دارد، گفت: در حال حاضر هستیم، اما این نقطه جایی نیست که ما استان را متقاعد کند، گلستان ظرفیت های زیادی دارد که بتوانیم آن را قانع کنیم. باید مد نظر قرار داده شود.” مطمئناً استان هنوز جای کار زیادی دارد که باید برنامه ریزی کنیم.

وی معتقد است: نظام مشکل استان نیازمند شناسایی و ارائه راهکارهای علمی برای حل آن است. از آنها استقبال کن “

بی عدالتی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زیبنده حکومت نیست

رئیس جمهور مبارزه با فقر را یکی از برنامه های جدی دولت خواند و گفت: نباید بگذاریم فقر به ویژه فقر مطلق باشد، فقر این نیست که به هر نحوی دولت را زیبا کند و باید با آن مبارزه کرد، از ظرفیت استقبال می کنیم. مردم. در زمینه مبارزه با فقر مانند خیریه در روزهای کرونا تلاش زیادی می کند و در روزهای کرونا از مردم دلجویی می کند. از سوی دیگر حمایت از گروه های جهادی از دیگر برنامه های ماست. گروه های جهادی در مناطق روستایی و دورافتاده تلاش می کنند تا از آلام مردم بکاهند. دولت در کنار آنها است و با تشکیل شورای عالی جهاد و بسیج سازندگی از اقدام جوانان آماده در این امر حمایت خواهیم کرد.

رئیسی با بیان اینکه در سفر به گلستان موضوعات اولویت دار استان برنامه ریزی شد، خاطرنشان کرد: این موضوعات در جلسه شورای اداری استان گلستان تصویب می شود. که یکی از برنامه های جدی دولت سیزدهم برای تقویت صنایع تبدیلی در استان گلستان و سایر استان های کشور است.

وی با تاکید بر اینکه مدیر در نظام اسلامی باید در کنار مردم و با مردم باشد و مردم نیز این را احساس کنند، بر حضور پررنگ مدیران در مسجد تاکید کرد و افزود: درب اتاق مدیر باید به روی مسجد باز باشد. مردم و توجه به ارزش های انقلاب اسلامی باید مورد توجه قرار گیرد، هر کار زشتی در جامعه باید برای دولتمردان بدتر باشد و هر کار خیری باید در مقابل دولتمردان بهتر باشد، بی عدالتی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیست. زیباسازی کار دولت و مردم به موقع، عدالت و پیشگیری، مبارزه با فساد باید مبنای عملکرد دستگاه های اجرایی باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه مرکز استان گلستان، جنگل، معدن، کشاورزی و بسیاری از ظرفیت های موجود است، اما نیروی جوان تحصیل کرده و آماده برای تبدیل شدن به بزرگترین پایتخت استان همواره نیازمند توجه و تذکر است. استان گلستان وحدت، انسجام و امنیت است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.