استفاده از سنجش از دور برای جلوگیری از زمین خواری غیرمجاز در کرمان

[ad_1]

استفاده از سنجش از دور برای جلوگیری از زمین خواری غیرمجاز در کرمان

ایسنا/ کرمان رئیس کل دادگستری کرمان گفت: بر اساس طرح ملی و با حمایت اداره کل اطلاعات استان، تسهیلاتی برای استفاده از قابلیت‌های سامانه‌های سنجش از دور برای جلوگیری از تصرف غیرقانونی ایجاد شد. ایجاد شده است. شدت ادامه خواهد داشت.

یدالله موحد در نشست برنامه ریزی ایجاد پایگاه استفاده از توانمندی های سامانه سنجش از دور برای جلوگیری از تصرف غیرقانونی اراضی دولتی و دولتی و همچنین تغییر کاربری اراضی و سازنده غیرمجاز عمومی افزود: هدف از راه اندازی این پایگاه قادر به استفاده از فناوری بهره مندی از ارتباطات و به روز رسانی در زمینه حفاظت از اراضی و جلوگیری از انتقال هدف استفاده از زمین های کشاورزی، اراضی باغی و ساخت و سازهای غیرمجاز.
وی افزود: در این راستا سامانه ای طراحی شده است تا متولیان مسکن مختلف که از آن استفاده می کنند، وظایف ذاتی خود را انجام دهند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به اینکه استفاده از این سامانه برای صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از حضور فیزیکی که موجب استرس و تخریب می شود بسیار موثر است، ادامه داد: به صورت آنلاین فرم و برنامه ریزی و نسبت به آن اقدام کنید.
موحد گفت: ایجاد تسهیلات استفاده از قابلیت‌های سامانه سنجش از دور برای جلوگیری از تصرف غیرقانونی اراضی توسط کشور و دولت، تبدیل کاربری و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در 5 استان کشور برنامه‌ریزی شده است. سپس در سراسر کشور اجرا خواهد شد. و استان کرمان. با توجه به موقعیتی که دارد باید در این زمینه پیشرو باشد.
وی ادامه داد: تعامل بسیار خوبی در داخل استان وجود دارد تا زمینه استفاده از توانمندی های سامانه سنجش از دور برای جلوگیری از تصرف غیرقانونی اراضی توسط دولت و دولت، تبدیل کاربری ها و ساخت و سازهای غیرمجاز فراهم شود. امیدواریم تا چند ماه آینده بر این اساس باشد. «بیایید ببینیم این سیستم چگونه کار می کند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با اشاره به ضرورت ایجاد تسهیلات برای استفاده از قابلیت‌های سامانه‌های سنجش از دور برای جلوگیری از تصرف غیرقانونی اراضی اراضی دولتی و دولتی، تغییر کاربری و ساخت‌وسازهای غیرمجاز، می‌گوید: با استفاده از این سامانه، نقشه‌ها و تصاویر ماهواره‌ای هر سه روز یکبار به‌روزرسانی می‌شود و مختصات تمامی زمین‌ها و ساخت‌وسازها و تغییرات غیرمجاز شناسایی و به صورت دقیق منتشر می‌شود.
سید مهدی قویدل تاکید کرد: استفاده از این سامانه برای پیشگیری و کاهش هزینه ها، پیگیری و نظارت به موقع ضروری است.
وی گفت: این سامانه اساس فساد و زمین خواری را از بین می برد و با نظارت دستگاه ها و برخورد با نواقص، سرعت و شفافیت و همچنین شفافیت، نظارت دستگاه های مسئول را کاهش می دهد. معیارهای.” عملیات زمینی و کوچک سازی پوشش کامل در مناطق مورد نیاز و مورد نظر و تجزیه و تحلیل کامل از آنچه اتفاق می افتد را فراهم می کند.
تکالیف قانونی هر دستگاه در این حوزه در قوانین برنامه ششم توسعه، قانون اساسی، قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان و شورای دفاع از حقوق بیت المال و سند تحول قضایی تاکید شده است. ساخته شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.