استاندار: موزه دفاع مقدس در شأن هرمزگان ساخته شود

[ad_1]

استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان سابقه 500 ساله مبارزه با استعمار دارد و همچنین در عرصه های مختلف شهدای مختلفی را به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است و موزه دفاع مقدس نیز باید در این راستا ساخته شود. این استان

به گزارش ایسنا، مهدی دوستی، استاندار هرمزگان در نشست شورای هماهنگی و نظارت بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان هرمزگان با حضور دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس جمهور گفت: کمیته ساماندهی امور ایثارگران و ایثارگران استان هرمزگان برای ترویج و تبیین فرهنگ، ایثار و شهادت سربازان کشورمان در عرصه دریایی، احتمالا به عنوان قطب نور دریایی کشور معرفی، شناخته و شناسایی می شود. جنگ.

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر جهاد تبیین شده، ادامه داد: یکی از مواردی که در تبیین جهاد باید به آن توجه کنیم، حفظ یاد و خاطره شهدای 290 در هواپیمای مسافربری ایرباس است. جمهوری ایران.«استان هرمزگان برای تبیین این حادثه در طول تاریخ جنایات آمریکا در حمله موشکی به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران، 290 مسافر از جمله 60 کودک کشته شدند.

استاندار هرمزگان به اهمیت و ضرورت راه اندازی موزه دفاع مقدس در این استان اشاره کرد و افزود: هرمزگان سابقه 500 ساله مبارزه با استعمار را دارد و همچنین شهدای بسیاری را در عرصه های مختلف برای انقلاب و نظام مقدس اسلامی تقدیم کرده است. جمهوری ایران. موزه دفاع مقدس باید به افتخار این استان ساخته شود، از استان حمایت مالی خواهیم کرد و از بخش‌های فعال در هرمزگان کمک خواهیم گرفت.

دوستی گفت: در خصوص اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر در هرمزگان اقداماتی انجام شده اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم و جدای از اقدامات استانی این امر نیازمند عزم ملی است. فرزندان شاهد در هرمزگان دارای صلاحیت و توانمندی برای عضویت در هیات مدیره استان هستند و در این راستا لازم است اقدامات لازم انجام شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.