از هر 3 سالمند مبتلا به کووید-19 یک نفر به بیماری های جدید مبتلا می شود

[ad_1]

یک مطالعه جدید توسط محققان آمریکایی نشان می دهد که از هر سه فرد مسن مبتلا به کووید-19 یک نفر به بیماری جدیدی مبتلا می شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، نزدیک به یک سوم از افراد مسن مبتلا به کووید-19 در سال 2020 حداقل یک بیماری جدید ایجاد کرده اند که در ماه های پس از اولین بیماری خود نیاز به مراقبت پزشکی دارد. میزان ابتلای جدید در این گروه بیشتر از گروهی است که هنوز کووید-19 نداشته اند. این بیماری‌های جدید طیف وسیعی از اندام‌ها و سیستم‌های اصلی از جمله قلب، کلیه‌ها، ریه‌ها و کبد را تحت تأثیر قرار می‌دهند و همچنین باعث ایجاد عوارض سلامت روانی می‌شوند.

مطالعات برای بررسی فراوانی و شدت بیماری‌های جدید پس از کووید-19 آغاز شده است، اما تعداد کمی از آنها به افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های جدید کووید-19 در افراد مسن توجه کرده‌اند.

محققان آمریکایی از سوابق بیمه سلامت برای شناسایی 13336 فرد 65 ساله و بالاتر در سال 2020 که قبل از اول آوریل 2020 به کووید-19 مبتلا بودند، استفاده کردند. افراد شناسایی شده در سه گروه مختلف طبقه بندی شدند.

محققان سپس هر بیماری مداوم یا جدیدی را که 21 روز پس از تشخیص کووید-19 ظاهر می شد، ثبت کردند و خطر ابتلا به کووید-19 را طی چند ماه آینده بر اساس سن، نژاد، جنسیت و تعداد بستری شدن در بیمارستان محاسبه کردند. .

نتایج این مطالعه نشان می دهد که از بین افرادی که در سال 2020 به کووید-19 مبتلا شده اند، 32 درصد یک یا چند بیماری جدید دارند که 11 درصد بیشتر از افراد بدون کووید-19 است.

بیمارانی که کووید-19 مصرف می‌کردند، نسبت به گروهی که کووید-19 مصرف نمی‌کردند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها مانند نارسایی تنفسی، خستگی و فشار خون بودند.

افرادی که با کووید-19 در بیمارستان بستری می شوند در بیشتر موارد به طور قابل توجهی در معرض خطر بیشتری هستند. خطر ابتلا به برخی بیماری ها برای مردان سیاه پوست و افراد بالای 75 سال نیز افزایش می یابد.

این یک مطالعه مشاهده ای است. بنابراین، نمی توان علت را تعیین کرد و محققان تنها چند محدودیت را تایید کردند. در میان چیزهای دیگر، این واقعیت که برخی از تشخیص ها ممکن است در واقع نشان دهنده یک بیماری جدید ناشی از کووید-19 نباشد.

با این حال، آنها هشدار می دهند که با بیش از 357 میلیون نفر مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان، تعداد افرادی که پس از یک عفونت حاد جان سالم به در می برند، همچنان رو به افزایش خواهد بود.

محققان خاطرنشان می کنند که این یافته ها طیف وسیعی از پیامدهای مهم را پس از ابتلا به ویروس کرونا نشان می دهد. درک خطر مهم ترین پیامدهای بالینی می تواند توانایی تشخیص و مدیریت بیماری را افزایش دهد. علاوه بر این، نتایج این مطالعه ممکن است توانایی برنامه ریزی استفاده از منابع مراقبت های بهداشتی را بهبود بخشد.

این مطالعه در The BMJ منتشر شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.