از ماماهای برگزیده استان قم تجلیل شد

[ad_1]

ایسنا/ قم همزمان با هفته سلامت مراسم بزرگداشت روز ماما با حضور مسئولین دانشگاه، حسین قریب مدیرکل امور اجتماعی استانداری قم و زینب عبداللهی مدیر دفتر امور بانوان و خانواده قم در دانشگاه علوم بهداشت قم برگزار شد. دولت.

دکتر مهدی مصری رئیس دانشگاه علوم بهداشت قم نیز در این مراسم گفت: اینکه امروز توانستیم در کنار هم جشن بگیریم به برکت تلاش‌های انجام شده در زمینه مبارزه با ویروس کرونا است که در جامعه مامایی نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. نقش.”

وی گفت: ماماهای استان قم در زمان شیوع کرونا برای کنترل و مراقبت از مادران پرخطر و مرتبط با کرونا تمام تلاش خود را انجام داده اند و از زحمات آنها قدردانی می کنیم.

رئیس دانشگاه علوم بهداشت قم افزود: یکصد سال از خدمت مامایی در کشور می گذرد و یکی از پر استرس ترین مشاغل مامایی است اما متاسفانه هنوز وضعیت واقعی آنها دیده نشده است.

مصری‌ها به مشکل جمعیت جوانان اشاره می‌کنند و می‌گویند: این موضوع مورد توجه جهانیان است و کشورهای مختلف می‌دانند که افزایش جمعیت و جوانان ارزش و تأثیرگذاری بر آینده آن کشور دارد.

وی گفت: برنامه ریزی های گسترده ای در این زمینه هم در سطح کشور و هم در استان قم انجام شده و مراکز جمعیتی نخبگانی نیز در استان ایجاد شده و جوامع مامایی نقش مهمی در این زمینه ایفا کرده اند.

دکتر عادلی رئیس بنیاد نظام سلامت استان قم نیز روز ماما را به جامعه مامایی استان تبریک گفت.

وی افزود: کار جامعه پزشکی تیمی است و اگر این تیم ها منسجم نباشند سلامت مردم به خطر می افتد و برنامه ها خوب پیش نمی رود.

رئیس کمیته ساماندهی نظام سلامت ناحیه یک گفت: به نمایندگی از جامعه پزشکی استان از زحمات و تلاش های جامعه مامایی استان نهایت قدردانی را دارم و برای شما آرزوی موفقیت دارم.

پس از این نشست دکتر رضایی معاون درمان دانشگاه علوم بهداشت قم گفت: ماماها هم مسئول سلامت جنین و هم مادر هستند که نقش مهمی در سلامت جامعه دارند. . تلاش.”

وی افزود: جامعه مامایی استان در طول سالیان متمادی از جمله اپیدمی ویروس کرونا به همراه خانواده پزشکی تمام تلاش خود را برای مراقبت از بیمار به کار بسته اند که از زحمات بیمار نام خانوادگی قدردانی می کنیم.
در همین حال دکتر باقریان معاون فنی مرکز پزشکی قم به موضوع جمعیت جوان پرداخت و گفت: جمعیت کشور به سرعت در حال پیر شدن است و متاسفانه شاهد کاهش رشد جمعیت هستیم.

وی افزود: همه دنیا به دنبال رشد و پویایی جمعیت هستند و کشور ما نباید در این زمینه عقب بماند و دچار مشکل شود.

گفتنی است استان قم دارای 800 ماما در ادارات مختلف است که در پایان این مراسم از ماماهای نمونه قم در پایان این مراسم تجلیل شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.