از طرح نقاب در پایگاه نوژه تا نوشیدن شهد شهادت در گردنه صلوات آباد کردستان.ایسنا/ همدان تاریخ انقلاب اسلامی ایران مملو از سردارانی پاک و مطیع و همسان با فرماندهان اوایل دوره اسلامی و پیرو مظلومین شهید کربلاست. با تقوا و عزت نفس دست به این قدمی زدند که قلم از وصف آن عاجز است. اما قسمتی که در اینجا مغفول مانده گمنامی و بی اطلاعی مردم این ولایت از این قهرمانان ملی است که نه تنها در حق خانواده های خود بلکه نسل های آینده نیز موجب ظلم شده اند.

به گزارش ایسنا، سالروز شهادت فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان همدان، سردار شهید «حسین شاه حسینی» بهانه ای است برای مرور زندگینامه و رشادت های این فرمانده دلاور، احساسی و تأثیرگذار اما گمنام این استان همدان

سردار شهید حسین شاه حسینی دستجردی در روز اول خرداد 1327 مصادف با میلاد سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) وارد میدان رزمایش همدان شد. پس از اتمام مدرسه به استخدام نیروی هوایی درآمد و با لباس همافر در آمد.

این شهید بزرگوار در دوران دیکتاتوری و استکبار ستیزی حکومت پهلوی با ایجاد هسته های تبلیغاتی اسلامی در پایگاه همدان و پخش اعلامیه هایی علیه شاه مبارزه با این رژیم ستمشاهی را آغاز کرد. شبکه اطلاع رسانی ساواک هرگز او را مقصر اصلی اعلامیه ها و خرابکاری ها معرفی نکرد.

در اوایل انقلاب، عناصر انقلابی و ایثارگر پایگاه هوایی «پایگاه شاهرخی» همدان با محوریت همرزم انقلابی خود سردار شاه حسینی در 21 بهمن 1357 به زرادخانه پایگاه حمله کردند و به این جریانات انقلابی سلاح تحویل دادند. عناصر مؤمن پایگاه سوم شکاری، توطئه عناصر درجه یک رژیم طاغوت را که در پایگاه شاهرخی برای اعزام رزمندگان خود به تهران حضور داشتند خنثی کردند و در قالب کودتا، جمعیت انقلابی پایتخت را سرکوب کردند.

دو ماه قبل از کودتا، سردار شهید شاه حسینی یکی از همدستان قرارگاه نوژه متوجه تحرکات مشکوکی در پایگاه شد و مخفیانه با ماموران اطلاعات سپاه در میان گذاشت. کودتای آن در تیرماه 1359 خنثی شد، اما متأسفانه در اردیبهشت همان سال به شهادت رسید و نتوانست ثمره تلاش خود را در این مهم ببیند.

همچنین در فروردین 1358 از سوی آیت الله مدنی به همراه علی اصغر حاج بابایی، امیر قادری، مرحوم حشمت عبادی، احمد تجری از پاسداران مریانجی و ابوالقاسم بابا الحوائجی مأمور شد تا گزارشی از اوضاع کردستان ارائه دهد. به مدت سه روز توسط گروه های دموکرات بازداشت شد. تا مرز اعدام حزب دمکرات رفتند و آمدند اما پس از اطلاع آیت الله مدنی با کمک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور معجزه آسایی نجات یافتند و بعداً به عنوان خبرنگار برای اطلاع رسانی به بیمارستان ها رفتند و اعزام شدند. به شهید مدنی برای تقدیم به امام خمینی. بهم پیوسته).

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شهید شاه حسینی به فرماندهی عملیات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان همدان منصوب شد و خدمت به انقلاب را در نهاد انقلابی نوپای آغاز کرد، اما مدت زیادی از پیروزی انقلاب نگذشته بود. سنندج و محور قروه در سنندج ناآرامی ایجاد کرد و صدها نفر از مردم بیگناه را به خاک و خون کشید، لذا ارتش و رزمندگان سپاه مانند سردار شاه حسینی برای سرکوب غائله به این منطقه اعزام شدند.

شهید شاه حسینی ابتدا در منطقه قروه مستقر شد و با ضد انقلاب درگیر شد. نیروهای استانی را سازماندهی کرد و به مناطق آسیب دیده کردستان و اطراف قروه، سریش آباد و دهگلان اعزام کرد. شهید حسین شاه حسینی و سردار سعید از طایفه نوروزی بودند و از ارتش سرلشکرهای صیاد شیرازی و امیر محود بدری بودند که با یک لشکر خاص فرماندهی عملیات هالیبرن در عقبه را بر عهده داشتند.

سرانجام این سردار بزرگ پس از جانفشانی ها و جانفشانی های فراوان در تاریخ 15 اردیبهشت 59 در گردنه صلوات آباد کردستان حقوق خدمت خود را دریافت کرد و بر اثر اصابت گلوله مستقیم ضد انقلاب به پیشانی برادر بزرگوارش «علی شاه حسینی» به شهادت رسید. دستجردی از محافظان پرتلاش و فداکار یگان اطلاعات و عملیات انصارالحسین(ع) در 17 مهر 1366 در منطقه ماووت عراق به شهادت رسید.

پیکر سردار فداکار انقلاب اسلامی در 18 اردیبهشت 1359 توسط سرداران بزرگ شهید همدانی و طایفه نوروزی و ابوشریف فرماندهان وقت ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران تشیع به استان بازگردانده شد. وی در مقابل درب منزلش صف آرایی کرد و با شعار “امیر شهیدانم تسلیت به شهدا” از او و خانواده، همسر و فرزندان و ایثارگری ها، رشادت های سردار بزرگ تشکر و قدردانی بیکران کرد.

وصیت نامه این شهید والامقام بدین شرح است:

به نام خدا
بازماندگان این دنیای مادی پس از ما اسلام را تنها نگذارید و ندای حسین (ع) معلم شهادت ناصر ینصرونی را اجابت کنید. بهانه نیاورید و حرف بیهوده نزنید، امامتان را تنها نگذارید.
برادران سپاه همه ایمان دارند. با این حال، اگر اتفاقی می افتد، به دلیل عدم اعتماد نیست، بلکه به دلیل کمی تجربه است. آنها بهترین جوانان این کشور هستند. مصمم بودند مدافعان انقلاب اسلامی شوند.
شهادت را آگاهانه انتخاب کردم و هرگز از این رسالت خارج نشدم. از قرآن.

تشیع و تشیع را ساده نگه دارید و همیشه به خاطر داشته باشید که کم نداشته باشید.

فرزندانم را همینطور تربیت کن، یعنی پارسا و صالح، پیرو خط امام، آن راه خونین حسین است. در این مورد، همیشه به یاد داشته باشید که در دنیا دو جبهه وجود دارد، یکی حق و دیگری باطل. ما دخالت خواهیم کرد.

خدایا به محمد (ص) کمک کن»

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.