از حضور گردشگران نوروزی در سواحل آزاد شده گیلان تا افزایش 30 درصدی گردشگران خارجی

[ad_1]

ایسنا/ گیلان استاندار گیلان بار دیگر بر دستور صریح رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی سواحل از اشغالگری تاکید کرد و ادامه داد: در نوروز امسال می توانید از دریا و زیبایی های آن لذت ببرید.

اسدالله عباسی در مراسم تجلیل از اعضای ستاد شرکت گردشگری نوروزی استان گیلان با اشاره به ظرفیت های فراوان و متنوع استان در حوزه گردشگری، با بیان اینکه وجود پتانسیل ها وجود دارد، باعث انتخاب گیلان به عنوان مقصد گردشگری شده است. . مقصد هموطنان و بگویید: آیین های بومی – غذاهای محلی، متنوع و منحصر به فرد، صنعت اصیل، شرایط اکولوژیکی و اقلیمی، سواحل و جنگل های بدیع و طبیعی گیلان از عوامل انتخاب استان به عنوان مقصد گردشگری است.

وی به صنایع دستی گیلان که ثبت ملی و جهانی شده است اشاره می کند و تاکید می کند: برای جلوگیری از فراموشی صنایع دستی اصیل باید این کارگاه های صنایع دستی فعال باشند و از صنعتگران این حوزه حمایت شود و از واردات محصولات غیر اصل جلوگیری شود. .

استاندار گیلان از جنگل های هیرکانی به عنوان یکی دیگر از مواهب جهانی یاد کرد و بر حفاظت از آنها تاکید کرد و شناسایی درختان را یکی از اقدامات در حوزه حفاظت از جنگل عنوان کرد.

عباسی دستور صریح رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی سواحل از اشغال را یادآور شد و ادامه داد: در نوروز امسال همشهریان توانستند از دریا و زیبایی های آن لذت ببرند.

وی با تاکید بر لزوم استفاده بهینه از دریا و همچنین با اشاره به در پیش بودن فصل تابستان و گردشگری از فرمانداران شهرستان های ساحلی خواست گزارشی از اقدامات انجام شده در این معضل ارائه کنند.

استاندار گیلان همچنین خطاب به شهرداران تاکید کرد که با ایده های نوآورانه و تسهیل مشارکت فعال سرمایه گذاران در مناطق ساحلی، مردم از این فرصت بهتر بهره مند شوند.

وی عملکرد تجهیزات سرویس دهی شده در تاسیسات خدمات گردشگری استان در ایام نوروز را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: اقدامات انجام شده باید مستندسازی شده و نقاط قوت و ضعف مشخص شود.

722 هزار بازدیدکننده از موزه ها و آثار تاریخی و طبیعی گیلان بازدید می کنند

ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان نیز در این مراسم گزارشی از عملکرد ستاد خدمات گردشگری نوروزی استان ارائه کرد و گفت: نوروز امسال و از ابتدای آغاز به کار اجرایی شده است. ستاد خدمات سفر نوروزی گیلان، ۷ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۲۷۶ گردشگر از استان گیلان بازدید کردند.

وی افزود: آمارها نشان می دهد سه میلیون و 720 هزار و 465 نفر در مراکز رسمی زیر نظر اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان شب اقامت داشته اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 207 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از ورود یک میلیون و 453 هزار دستگاه خودرو به استان و خروج یک میلیون و 985 هزار دستگاه خودرو از استان خبر داد و اظهار داشت: محورهای قزوین – رشت و اردبیل – آستارا پرترددترین محورهای گیلان هستند.

جهانی با اشاره به بازدید 722 هزار بازدیدکننده از موزه ها و اماکن تاریخی و طبیعی گیلان گفت: 371 گردشگر خارجی نیز از جمهوری آذربایجان، چین، روسیه، لبنان و سایر کشورها به گیلان آمده اند و سایر اعراب 30 درصد رشد داشته اند. .

فریبرز مرادی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان نیز از ثبت نام یک میلیون و 539 هزار دستگاه خودرو در 42 باجه تردد در استان در ایام نوروز خبر داد و گفت: ورود و خروج خودروها از بالاترین محور قزوین – رشت انجام می شود.

وی گفت: از 25 اسفند 1380 تا 15 فروردین 1401 در مجموع 167 هزار مسافر نوروزی با وسایل نقلیه زمینی به گیلان سفر کرده و از طریق هوایی وارد استان گیلان شده اند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.