از اعلام آخرین وضعیت سلامت چمران تا تعیین تکلیف شوراها

[ad_1]

نایب رئیس شورای شهر تهران آخرین وضعیت ارتباط شورا و شهر را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، آقای پرویز سروری ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت روز شورا برگزار شد، اظهار کرد: نظام شورا برای ما امانت بزرگی است و امیدواریم بتوانیم با همت ایشان این باور بزرگ را حفظ کنیم. “

وی با اشاره به راهپیمایی روز قدس دیروز، آن را بیانگر نشاط اجتماعی پس از دو سال محرومیت دانست و گفت: مردم تهران و ایران در این روز حماسه بزرگی رقم زدند که گذشت و این راهپیمایی نه تنها در مسلمان برگزار می شود. روز قدس امروز به دغدغه رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.

نایب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه از زمانی که شورای ششم انتخاب شد، اعلام کرده ایم شورایی انقلابی و بر اساس آموزه های انقلاب هستیم، گفت: شورای شهر تهران در سال 2018 به عنوان شورای شهر تهران انتخاب شد. افزایش ارائه خدمات به ساکنان و باز کردن قفل شهر و بازگرداندن اعتماد به خدمات دولت شهری به ساکنان گامی اساسی است که در حال انجام است.

وی با بیان اینکه مهمترین مسئله این است که تغییر تنها با مشارکت مردم امکان پذیر است، ادامه داد:

نایب رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه به همین دلیل بحث سازمان نوآوری را زیر نظر شهردار تهران می آوریم، گفت: درخواست جدی ما این است که طرح های نوآوری و تحول در مدیریت شهری تجلی پیدا کند. هر روز.

وی در خصوص ارزیابی عملکرد مدیریت شهری در ماه های گذشته گفت: نقد اگر هوا نرود سازنده است، اما باید انتظار داشته باشیم که شهر تهران هفت سال دیگر به بهره برداری برسد. زیرا شهردار باید برای به دست آوردن شغل و تعیین وقت وقت بگذارد. اما متوجه شدیم که اقدامات شهر با الزامات شورا منطبق است و هر روز این اقدامات موثرتر می شود و احساس می کنیم که نظام شهری بر اساس رسیدگی به امور تهران و شورای ناظر است. یکی از موضوعات کلیدی ما حمل و نقل عمومی است که دغدغه بودجه ای بزرگی نیز دارد و در این مدت شهر گام های موثری در جهت گنجاندن امکانات جدید و تعمیرات اساسی حمل و نقل عمومی برداشته است.

به گفته سروری، ما توانستیم 175 دستگاه اتوبوس بخریم و 500 دستگاه اتوبوس را تعمیر اساسی کنیم و افزودن 3000 اتوبوس دیگر در سال 1401 به معنای حرکت دولت شهر برای رفع نیازهای ساکنان است. اما معتقدیم در مترو از ظرفیت آن به حداقل ممکن استفاده می کنیم و می توانیم با تزریق واگن زمان توقف قطار را کاهش دهیم که با صلاحدید شورا دولت اجازه ورود 105 واگن را داد و سیاست های خوبی در بحث های اجتماعی مطرح شد. می بینیم که برخی رسانه ها می گویند شهرداری می خواهد کارها را خودش انجام دهد، می بینیم که خدمت به مردم را در دستور کار قرار داده و به دنبال هم افزایی با راه اندازی قرارگاه است، بنابراین ظرفیت تجمع در بحث ایجاد کرد. معتادان متجاهر و 10000 تعداد معتاد متجاهر جمع آوری شد.

وی در خصوص اعتماد مردم به شورا و شهرداری ششم گفت: انتظارات مردم از دوره 12 ساله قالیباف افزایش یافته و قالیباف سطح توقعات مردم از مدیریت شهری را بالا برده است، شهر پس شهر. باید خدمات بیشتر و گسترده‌تری به مردم ارائه کرد و این حرف‌ها را امن کرد.» چون مردم حرف‌ها و وعده‌های زیادی شنیده‌اند و حالا می‌خواهند عمل کنند.

نایب رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه به مردم قول داده ایم که جلوی فساد و تخلفات در مدیریت شهری را بگیریم، افزود: در این مدت بیش از 50 درصد مصوبات انجام شد و شورا بر عهده صدور مجوز است. و امیدواریم در خرداد ماه مجوز صادر کنیم.» به دو تا سه ماه کاهش می یابد و بعد از تعطیلات، فعالیت معاونت شهرسازی از سر گرفته می شود و تا ساعت 20 ادامه داشت و ساکنان دیگر مجبور به رفتن نیستند. به شهر تا ساعت 14:00 رفع مفاسد شهری در دستور کار قرار گرفته است و قول داده ایم تا چهار ماه آینده 80 درصد از جلسات حضوری کاسته شود و الکترونیکی شدن فرآیندها علاوه بر کاهش تخلفات و انحرافات، نظارت را افزایش دهد. هیئت مدیره به عبارت دیگر ضمانت وعده های ما وفای به عهد ماست.

وی در خصوص آخرین وضعیت سلامتی مهدی چمران با بیان اینکه قبل از جلسه با چمران صحبت کردم و خدا را شکر درمانش به سرعت انجام شد، گفت: امیدوارم در آینده نزدیک او را ببینیم، شورا تا یکی دو هفته آینده.

سروری در پاسخ به سوال ایسنا درباره وضعیت شوراها گفت: شوراها در تهران قدرتی غیرقابل انکار هستند که طی 20 سال شکل گرفته و از شخصیت «افراد پایه» تشکیل شده و در مراحل قبلی با حمایت شوراها شکل گرفته است. شهر.شورای شهر و در فازهای قبلی نیز با شورای شهر مشکلات حقوقی داشت، اما شورا به ویژه آقای چمران با قوه قضائیه و مجلس قویا رایزنی کردند و موضوع حل شد، اما از شورای قبل انتقاد می کنیم که به نتیجه نرسید. برای پیگیری و انحلال شوراها، چمران نامه محکمی به رئیس قوه قضائیه نوشت تا موضوع را به نحوی بررسی کند، اما طبق قانون شوراها نتوانستند کار کنند و شهر برعکس عمل کرد و تلاش کرد تا انگیزه را بسیج کند. هیئت مدیره به طور موثر مشکلات خود را حل کند.

به گفته وی، شورای ششم شورا را مانند فرزند خود می داند، زیرا بیشتر خدمات به دلیل حضور شوراها به اطراف رفته است و شوراها بازوی نظارتی مجمع هستند که از البته نادرست است و می گوید ما می خواهیم. جلوتر از شورا برویم، اما آیا ما دوست هستیم؟ اگر اعتراضی دارید به قوه قضائیه مراجعه کنید و از این افراد در حال حاضر به عنوان بخشداری استفاده می شود، اما ما نمی توانیم از طرف شورا کاری انجام دهیم. چون ممنوعیت دارد.

وی در خصوص تلاش شهرستان برای واردات اتوبوس های قدیمی گفت: شهرستان تمایلی به واردات خودروهای قدیمی ندارد، در کنار پمپاژ خودروهای جدید برای رهایی از وضعیت فعلی به فکر راه اندازی اتوبوس نیز افتاده است. این موضوع دارای قوانین و استانداردهایی است. … در نظر بگیریم. البته این به این معنا نیست که شهرداری بخواهد اتوبوس قدیمی بیاورد. در عوض، این اتوبوس های کمکی هستند و این عمل در کشورهای دیگر رایج است.

ادامه هید …

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.