ارسال دارو و غذا با پهپاد پس از ظهور مجدد هالهدر پی شیوع مجدد ویروس کرونا در چین، مقامات چینی از پهپادها برای رساندن دارو و غذا به برخی مناطق استفاده کردند.

به گزارش ایسنا و به نقل از چینادیلیبه تازگی دو هواپیمای بدون سرنشین حامل 20 کیلوگرم برنج و سبزیجات از انباری در منطقه Jinshan در شانگهای چین پرواز کردند. پنج دقیقه بعد پهپاد در یک زمین باز در روستای بائووی در سه کیلومتری جینشان فرود آمد. پس از فرود، مردم محلی مواد را قبل از توزیع بین مردم محلی ضدعفونی می کنند. این دو پهپاد توسط پایگاه هواپیماهای بدون سرنشین شرق چین در شهرک صنعتی جینشان ارسال شده است.

ژو بین، مدیر سایت گفت: «از زمان شیوع این ویروس جدید، ما شروع به تحویل اقلامی از جمله پهپادها و بسته‌های غذایی با پهپاد کرده‌ایم. اکنون از آنها برای حمل و نقل مواد غذایی مانند برنج، سبزیجات و گوشت استفاده می کنیم.

محموله های اخیر عمدتاً با استفاده از پهپاد SF Fangzhou X8 انجام شده است که حداکثر وزن برخاست 42 کیلوگرم دارد و قادر است 10 کیلوگرم مواد را برای مسافت 20 کیلومتر حمل کند.

ژو افزود: «پهپادها عمدتاً برای تحویل مواد در شهر استفاده می‌شوند، اما می‌توانند لوازم کمک‌های اولیه را نیز تحویل دهند. این روش کارایی توزیع مواد اضطراری را تا حد زیادی بهبود می بخشد زیرا در این روش تحویل ترافیک وجود ندارد. هفته گذشته، ظرف نیم ساعت پس از دریافت درخواست فوری، داروی ضد فشار خون توسط پهپاد به جی رو وانگ، ناظر تولید در یک کارخانه تحویل داده شد.

جی گفت: «این یک اورژانس واقعی برای من بود. به لطف تحویل به موقع پهپاد، اکنون داروی کافی برای یک ماه دارم.

در همان روز، حدود 1200 کیت تست آنتی ژن از پایگاه پهپادهای چین شرقی در عرض 20 دقیقه به منطقه ایزوله تحویل داده شد.

علاوه بر تحویل مواد غذایی و تجهیزات پزشکی اضطراری، از پهپادها برای اطلاعیه های عمومی نیز استفاده شده است. از زمان شیوع این بیماری، مقامات شهر ژوانگیائو در منطقه مینهنگ شانگهای از هواپیماهای بدون سرنشین برای اطلاع رسانی به ساکنان در مورد آزمایش اسید نوکلئیک رایگان استفاده کرده اند. آزمایش اسید نوکلئیک (NAT) روشی است که در آن یک اسید نوکلئیک خاص شناسایی می شود و اغلب می تواند تشخیص دهد که آیا باکتری ها یا ویروس های بیماری زا وارد خون، ادرار، بافت ها و غیره شده اند یا خیر.

پایگاه پهپاد شرق چین با مساحت 2.73 کیلومتر مربع یکی از اولین پایگاه های آزمایش پهپادهای غیرنظامی در چین است که در سال 2018 ساخته شده و دارای بیش از 50 نمونه پهپاد برای اهداف لجستیکی و ضد عفونی است. بیش از 30 پهپاد با تجربه و پنج اپراتور پایه در آخرین دور پیشگیری از بیماری همه گیر، از جمله تحویل دارو، ضد عفونی و گشت زنی شرکت کردند.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.