ارز و صادرات از مشکلات عمده صنعتگران در شیراز استایسنا/فارس مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز، گفت: موضوعات ارزی و صادرات از مشکلات عمده فعالان و صنعتگران مستقر در این منطقه به شمار می‌رود.

نادر طیبی در بازدید از کارخانه‌های صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز، گفت: متاسفانه مطالبه ما به التفاوت نرخ ارز از سوی بانک‌ها در واردات مواد اولیه و فروش محصولات در گذشته از موضوعاتی است که همواره صنعتگران و تولید کنندگان خواستار برطرف شدن آن هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی شیراز، او با اشاره به اینکه تامین امکاناتی مانند برق برای صنعتگران منطقه ویژه اقتصادی شیراز توسط دستگاه‌های متولی از دیگر موضوعات و چالش‌های موجود منطقه محسوب می‌شود ، ادامه داد: در راستای تسهیل امور صنعتگران و افزایش نرخ بهره وری و تولید، دستگاه‌های خدمات رسان باید تا ورودی واحدهای صنعتی زیر ساخت‌های آب، گاز، برق و تلفن را تامین کنند.

طیبی تصریح کرد: طی تماس‌ها و پیگیری‌هایی که استاندار فارس برای برطرف شدن مشکلات منطقه ویژه اقتصادی شیراز با مدیران مرتبط برقرار کردند، امیدواریم در آینده‌ای نه چندان دور مشکلات و چالش‌های این منطقه برطرف شود تا شاهد افزایش نرخ تولید و توسعه همه جانبه منطقه ویژه اقتصادی شیراز در تمام بخش‌ها باشیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با بیان اینکه این منطقه یکی از نخستین و قدیمی‌ترین مناطق ‌ ویژه کشور و استان به شمار می‌رود که دارای قدمت بسیاری است، گفت: قطعا فراهم کردن زیر ساختها برای صنعتگران و سرمایه گذاران باعث رونق و توسعه اقتصادی و اشتغال استان خواهد شد. 

طیبی با اشاره به مساحت منطقه ویژه اقتصادی شیراز افزود: منطقه ویژه اقتصادی شیراز در مساحتی بالغ بر هزار هکتار واقع و به ۵ فاز مختلف تقسیم شده‌است که فاز یک و دو کاملا به بهره برداری رسیده و ۸۰ درصد زیرساختهای فاز سه نیز آماده شده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز بیان کرد: این منطقه تاکنون برای حدود ۳۲۰۰ نفر در بخش های پیمانکاری، خدماتی، بازرگانی و صنعتی اشتغال ایجاد کرده است و حدود ۸۰ واحد فعال در این منطقه استقرار دارد و بیش از ۱۵۰ واحد در حال ساخت است.

انتهای پیامخبرهای مهم

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *