ارز ترجیحی تورمی است

[ad_1]

ایسنا/ اصفهان معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار اصفهان گفت: ارزهای ترجیحی توزیع کننده تورم هستند و هدف از اجرای طرح آزادسازی قیمت ها، توزیع و توزیع عادلانه مزایا و فقرزدایی است.

امیررضا نقش امروز (یکشنبه 26 اردیبهشت ماه) در جلسه شورای اداری شاهین شهر و میمه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، به ارائه تاریخچه توسعه اقتصادی و تشریح مسائل مربوط به یارانه ها و تفاوت مبالغ ناشی از مشوق ها پرداخت. نیم. و ارز آزاد از نظر قیمت و اقتصاد کشور گفت: در روزهای اخیر طرحی برای مردمی سازی و توزیع یارانه ها در کشور آغاز شده است که متأسفانه از سوی عموم مردم طرح حذف یارانه است و این امر مستلزم تلاش مسئولان، مدیران و کارشناسان اقتصادی برای تبیین زوایای این طرح و تأثیر اجرای آن بر زندگی مردم.

وی ادامه داد: در دین مبین اسلام همواره به عدالت اشاره شده است زیرا بین برابری و عدالت تفاوت زیادی وجود دارد، پرداخت منفعت یکسان به صورت نقدی به همه و پرداخت منفعت به تولیدکنندگان و واردکنندگان به جای مصرف کننده، عین توزیع برابر است. اما در طرح دموکراتیزاسیون و توزیع عادلانه یارانه ها، با توزیع عادلانه، همه از میزان یارانه مصرفی بهره مند خواهند شد.

نقش با اشاره به سوء استفاده از سکه ترجیحی 4200 تومانی در تامین کالاهای لوکس و غیر ضروری به جای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم، خاطرنشان کرد: سکه ترجیحی 4200 تومانی خود عامل تورم است چرا که با توزیع این ارز بین تولیدکنندگان و واردکنندگان، دولت باید در حل اختلافات پایه پولی کمک کند. توزیع یارانه ها به جای تولید و واردات در طرحی برای دموکراتیزه کردن و توزیع عادلانه یارانه ها به سمت مصرف و مصرف کنندگان سوق داده شده است.

به گزارش ایسنا، معاون هماهنگی و امور اقتصادی استاندار اصفهان بر حذف رانت و دلالی با اجرای طرح توزیع و توزیع عادلانه مزایا تاکید کرد و گفت: با اجرای این طرح قطعا فقر رفع می شود. نرخ آزادی توزیع می‌شود اما قیمت نان افزایش نمی‌یابد نظارت اتحادیه‌ها، بازرسان، انجمن‌ها نظارت مستمر و گسترده بر نانوایی‌ها از سوی دیگر با توجه به حجم معاملات نانوایی‌ها و میزان پخت نانوایی‌ها. کالا، کمک هزینه آرد به حساب نانوا واریز می شود.

دولت پاسخگو سیزدهم

سید محمدرضا کاظمی طبا فرماندار شاهین شهر و میمه گفت: فرهنگ شهدا و یادواره شهدا این آرامشی که برای ما به ارمغان می‌آورند یک ضرورت برای نسل جوان است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم دولتی مردم محور و پاسخگو است، تصریح کرد: رسانه ها و خبرنگاران پل ارتباطی مسئولان و مردم و همه نهادها و دولت ها هستند و دستگاه های مردمی دولت موظف به پاسخگویی به نیازهای مردم هستند. رسانه ها و تقاضای خروجی

فرماندار شاهین شهر و میمه با اشاره به تاکید دولت بر برنامه ریزی و اجرای سند انتقال گفت: برنامه ریزی و مستندسازی انتقال به تمامی دستگاه ها و ادارات شهرستان ها ابلاغ شده و تمامی دستگاه های اجرایی موظفند در بومی سازی و اجرا اهتمام کامل داشته باشند. “

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.