ارزان ترین کالای فوتبال ایران «آبروی» است

[ad_1]

نکته آزاردهنده این است که آبروی مردم در فوتبال ایران به ارزان ترین کالای ممکن تبدیل شده است. متعصبان فوتبال به هر کسی که دوست دارند تهمت می زنند و توهین می کنند. بدون احساس نیاز به استدلال منطقی.

به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد او نوشت: برد این هفته پرسپولیس مقابل پیکان و کم کردن فاصله این تیم با استقلال در بالای جدول، تمایزات عجیبی ایجاد کرد. خلاصه اینکه برخی می گویند مجتبی حسینی سرمربی پیکان مقابل پرسپولیس بازی کرده است. چرا؟ زیرا از دوستان قدیمی و شاگرد یحیی گل محمدی بود و در شرایط بحرانی کنونی فریاد استاد قدیمی خود را شنید. این شایعه به حدی مطرح شد که ساعتی بعد از بازی شماره تلفن همراه سرمربی پیکان در فضای مجازی دست به دست شد و او با هزاران توهین و پیامک مبتذل مواجه شد. خود حسینی یک بار گفته بود آنقدر از فوتبال بیزارم که حتی می خواست مربیگری را رها کند. فشارها روی مربی این است که اگرچه تئوری‌های تبانی و نزاع به خوبی مستند نیست، اما هیچ مدرک موثقی وجود ندارد، جز اینکه پیکان شرایط شراکت با استقلال را در بازی با پرسپولیس نداشت، اما داشت. همیشه خوب؟ خب اگر پیکان همه تیم ها را می برد الان رتبه خیلی بهتری نسبت به هفتم داشت.

نکته آزاردهنده این است که آبروی مردم در فوتبال ایران به ارزان ترین کالای ممکن تبدیل شده است. متعصبان فوتبال به هر کسی که دوست دارند تهمت می زنند و توهین می کنند. بدون احساس نیاز به استدلال منطقی. در دیدار مقابل پیکان نیز داور تصمیم درستی گرفت و امید عالیشاه را مستقیماً کارت قرمز گرفت. در همان دقایق ابتدایی هزاران توهین به او و خانواده اش وارد شد. چرا؟ آیا داور باید به کسی که روی بدن بازیکن حریف پا گذاشته است تملق بگوید و لبخند بزند؟ در طرف دیگر داستان افرادی هستند که از تبانی متنفرند. پرسپولیس هنوز نتوانسته تیمی به اندازه پیکان در تاریخ لیگ برتر شکست دهد، سه گل خارج از خانه هم به ثمر رسانده است که استقلال در این بازی سه بار پیکان را دریافت کرده است. اما حالا این پیروزی و شکست عجیب و غیر قابل هضم شده است؟

دلیل خوبی برای اینکه یک مربی مربی قدیمی خود را رها کند چیست؟ آیا پیروزی مقابل پرسپولیس و استقلال بهترین معرفی برای مربیان بود و بازار کار آنها را بیش از پیش تضمین می کرد؟ آیا این یحیی گل محمدی نیست که در آخرین تقابل با پیروزی مقابل پرسپولیس راهی نیمکت این تیم را هموار کرد؟ فرض کنید مربی می خواهد ببازد. قاعدتاً او باید این موضوع را با همه بازیکنانش و حتی بازیکنان تعویضی در میان بگذارد. آیا می توانید به 18 نفر، حتی 11 نفر، حتی سه یا چهار نفر بگویید که امروز باید ببازیم؟ آیا یک کلمه با این اندازه نمی تواند از جایی به بیرون درز کند؟ هیچکس صددرصد ادعای پاکی و سلامت فوتبال ایران را ندارد، اما حراج کرامت انسانی بیش از حد ناجوانمردانه است، زیرا فقط نتایج مطلوب حاصل می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.