اردوغان با محمد بن سلمان بیعت کرد!

[ad_1]

رئیس جمهور ترکیه اخیراً پس از موافقت وزیر دادگستری ترکیه با انتقال پرونده و اسناد آن به عربستان سعودی، به شروط محمد بن سلمان ولیعهد و حاکم فعلی عربستان سعودی و ترور جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی تسلیم شد. در ازای بهبود روابط.» و ممنوعیت واردات غیررسمی کالاهای ساخت ترکیه را لغو کرد.

به گزارش ایسنا، عبدالباری عطوان، مدیرمسئول روزنامه رای الیوم در تحلیلی نوشت: این تسلیم جای تعجب نیست زیرا رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به طور کامل با شروط آی موافق است. مصر در مورد تعطیلی اخوان المسلمین. کانال ها و تحویل اقلیت چینی اویغور به دولت. بعید است گام بعدی برای اخراج رهبران حماس و اعضای آن از خاک ترکیه پس از سفر اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهور اسرائیل به آنکارا و استقبال گرم وی باشد.

اصول و ارزش های اسلامی در اولویت های اردوغان جایگاه پایینی دارد. اگر جمال خاشقجی هنوز زنده باشد، اردوغان او را به مقامات سعودی تحویل خواهد داد. برای او مهم است که در کاخ ریاست جمهوری بنشیند و نظاره گر اقتصاد ترکیه باشد که به دلیل شکست سیاست هایش دچار مشکل شده است.

اردوغان “بازیگر ماهری” است که از واژه “اسلام سیاسی” برای خدمت به آمریکا و توطئه های آن علیه کشورهای عربی و مسلمان مانند سوریه، عراق، لیبی و سوریه استفاده کرده است. مصر و متاسفانه برخی از رهبران جنبش های اسلامی همچنان ادامه دارند. به شدت از او دفاع کند. .

اظهارات اردوغان در مورد مسئله فلسطین در حد حرف است و حتی یک گلوله یا یک دلار برای مقاومت فلسطین و حماس نمی آورد. زیرا او نگران بود که خشم اشغالگران اسرائیل را برانگیزد. او در اوج تهاجم به غزه، تنها سفرای خود را خارج کرد.

اردوغان فقط زبان زور را می‌فهمد، بنابراین در مقابل محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی و قبل از آن در برابر مقامات مصری زانو زد و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه را به سرنگونی یک هواپیما متهم کرد. گمان می‌رود روسیه در اوایل بحران سوریه حریم هوایی ترکیه را نقض کرده است. . .

ما نمی دانیم که آیا ولیعهد عربستان تسلیم اردوغان را با شرایط خود می پذیرد یا خیر. امتیازات بزرگی که اردوغان به مصر داد بی اساس بود اما مصر پاسخ ضعیفی به اردوغان داد و تاکنون سفرای دو کشور به دلیل مقامات مصری برنگشته اند و مصر معتقد است که اردوغان غیرقابل پیش بینی است و مواضع او خواهد بود. به سرعت تغییر دهید و بنابراین نمی توان به او اعتماد کرد. .

اردوغان نه تنها می خواست اولین کسی باشد که به خاطر نادیده گرفتن قتل خاشقجی عذرخواهی می کند، بلکه می خواست اولین کسی باشد که با محمد بن سلمان به عنوان پادشاه عربستان سعودی و متولی این پادشاهی بیعت می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.