ارتقای کیفیت خدمات رسانی به زائران راهبرد برنامه های نوروزی آستان قدس .

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی تولیت آستان قدس رضوی ارتقای اثربخشی زیارت و کیفیت خدمات رسانی به زائران را یکی از راهکارهای برنامه های نوروزی معبد رضوی می داند و می گوید:

حجت الاسلام احمد مروی در جلسه مجمع نمایندگان آستان قدس رضوی با اشاره به ایام نوروز در پیش رو، بر ارتقا و ارتقای سطح خدمات رسانی به زائران در این ایام تاکید کرد و صریحاً اظهار داشت: مسئولان آستان قدس امور زائران را از شهرستان و مسئولان استانی مسائلی مانند اسکان، پارکینگ، حمل و نقل عمومی و… از نیازهای زائران است و آستان قدس نمی تواند نسبت به آن بی تفاوت باشد؛ البته الحمدلله تلاش، همکاری و تعامل بسیار خوبی برای حل مشکل همه کادرهای استانی وجود دارد.

تولیت آستان قدس رضوی از تمامی ادارات می‌خواهد که آماده خدمت رسانی مناسب و پذیرایی مطلوب از زائران در عرصه‌های مختلف فرهنگی، تبلیغی، رفاهی و غیره در حرم مطهر رضوی باشند.

معبد رضوی در دست توسعه است

مروی از برنامه میان مدت توسعه آستان قدس به دلیل همجواری با حرم خبر داد و گفت: فضای حرم در ایام نوروز باید به درستی اجرا شود تا نشاط و شادابی ایجاد شود.نو برای زائران.

وی با بیان اینکه رعایت کامل نکات بهداشتی در حرم در ایام نوروز ضروری بود، گفت: باید مواظب باشیم که گرفتار نگاه معمولی و ساده رعایت دستورالعمل ها نشویم. رعایت کامل نکات بهداشتی و اعمال دقیق و دقیق اقدامات نظارتی در حرم برای حفظ سلامت زائران ضروری است.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین بر برنامه ریزی مدیران برای تحقق رسالت جهاد تبیان تاکید کرد و گفت: فعالیت های آستان قدس در 100 سال گذشته و مقایسه توسعه، خدمات و دستاوردهای این آستان بهشت ​​در 40 سال بعد از آن. پیروزی انقلاب نسبت به قبل از انقلاب باید کامل و هنرمندانه انجام شود تا مردم بیشتر آگاه شوند.

وی حضور زائران نوروزی را فرصت مناسبی برای مقابله با معضل جهاد می داند و می گوید: همچنین نیاز به نگاهی نو، خلاقانه و غیرمتعارف به مسئله برای تبیین و استدلال وجود دارد. جایزه دستاوردها و پیشرفت های بزرگ را کشور. در زمینه های مختلف.» پرداخت شود.

مروی در ادامه به اهمیت فعالیت های کودکان و نوجوانان در سرزمین مقدس پرداخته و تاکید می کند که برنامه های آموزشی برای نسل آینده یکی از الزامات فعالیت های فرهنگی در آستان قدس است. کار و به صورت فرهنگی انجام شود، کاری که باید برای کودکان و نوجوانان با توجه به مقتضیات این عصر انجام شود دوچندان می کند.

وی فعالیت فرهنگی و تربیتی کودکان و نوجوانان را تلاشی پسندیده و ضروری برای ادامه حیات فرهنگی جامعه در آینده دانست و خاطرنشان کرد: خانواده ها باید زندگی در حریم را احساس کنند. ما معتقدیم که امام هنوز زنده و حاضر است. پس باید تمام آثار و برکات و آثاری که امام زنده و حاضر برای مخاطبان دارد در اختیار زائران قرار گیرد.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: این معبد مقدس باید محور حیات، نشاط، تحرک و معنویت جامعه باشد. حرم یعنی زندگی و مسیر درست در زندگی. بیشتر آگاهی ها نسبت به این مهم مربوط به مسائل تبلیغی و فرهنگی است در حالی که آموزش برای کودکان و نوجوانان که نسل آینده کشور هستند بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه فعالیت در حوزه کودک و نوجوان را نباید کوچک تلقی کرد، گفت: فعالیت در حوزه کودک و نوجوان در آستان قدس نباید یک موضوع جانبی و جانبی باشد که این کار اصلی و یکی از وظایف مهم آستان قدس است. بخش فرهنگی

مروی با بیان اینکه زیارت معبد مطهر رضوی باید به ارتقای فرهنگ و معارف دینی زائران منجر شود، گفت: در ایام نوروز علاوه بر چایخانه ها و غذای موکب، مراکز توزیع کتاب نیز وجود داشته باشد. ایجاد؛ از ناشران، کتابفروشی ها و ناشران دعوت می کنیم تا غرفه های کتابفروشی را با قیمت های مناسب و تخفیف های خوب رزرو کنند. در معبد جهان محمد (ص) فعالیت فرهنگی حرف اول را می زند.

وی در ادامه سخنان خود به موضوع جوانان در آستان قدس اشاره کرد و با بیان اینکه در کنار نیروی مجرب از نیروی جوان نیز استفاده کردیم و این نظر رهبر معظم انقلاب است، تصریح کرد: آستان قدس نسبت به آستان قدس بی تفاوت نیست. مسئله جوانان احساسی و غیرمنطقی است اما در عین توجه به خلاقیت، دانش و جوانی، تجربه افراد مجرب را نیز در نظر می گیرد و نتیجه آن تحقق تلفیق نیروی جوان و با تجربه در آستان قدس رضوی است.

وی با تاکید بر تجلیل از تجارب پیشکسوتان گفت: باتجربه ها از اموال آستان قدس هستند و برای استفاده از تجربیات و انتقال آن به نسل جوان، این شورا متشکل از افراد باتجربه و پیشکسوت است که حضور ما را دارند. و نظرات. ارزش‌ها را به‌صورت متفاوتی استفاده می‌کنیم.

درخواست حفظ تمام نقاط آستان قدس

مروی در بخشی دیگر از سخنان خود بر رعایت صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع تاکید کرد و صرفه جویی و حذف هزینه های غیر ضروری و غیرضروری را لازمه بخشهای مختلف آستان قدس دانست. صرفه جویی در منابع و در نظر گرفتن هزینه ها و هزینه ها.

وی افزود: پروژه ها و برنامه ها باید بر اساس اهداف و ماموریت های اصلی آستان قدس، اولویت بندی، نظارت موثر بر مصارف و تخصیص بهینه منابع به عنوان عامل جاری در تصمیم گیری مدیران باشد.

آستان قدس رضوی ادامه داد: علاوه بر اینکه صندوق بهره وری منابع نیازمند فراهم کردن سازوکارهای مناسب برای افزایش درآمد و تولید منابع پایدار برای فعالیت های فرهنگی در آستان قدس است، دستگاه های حاکمیتی نیز موظف به اعمال اصول و روش هایی برای اصلاح الگوی مصرف و مصرف هستند. جلوگیری از تجملات

به گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی، وی گفت: صرفه جویی های جزئی می تواند منابع قابل توجهی برای افزایش دامنه خدمات به زائران و فعالیت های فرهنگی ایجاد کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.