ارتباط وزارت صمت با قطعه سازان قطع شد/اطلاعات درستی به وزرا داده نمی شوددبیر انجمن قطعه سازان و مجامع خودرو با بیان اینکه اطلاعات دقیق و جامعی از وضعیت فعلی صنعت خودرو و قطعه سازی در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صامت) قرار نمی گیرد، اظهار داشت: در حال حاضر شاهد کمترین میزان است. سطح تعامل بین وزارت خاموش و ما صنعت قطعه سازی در 10 سال گذشته است.

مازیار بیگلو در گفت وگو با ایسنا، درباره سفر اخیر رئیس جمهور به یکی از خودروسازان کشور که نفوذی بوده است، گفت: دولت فعلی از صنعت خودرو و قطعه سازی فاصله گرفته است. اگرچه صنعت خودرو در اختیار دولت است، اما در صنعت قطعه سازی به جرات می توان گفت که این تعاملات بسیار کم است و سطح ارتباط ما با وزیر صنعت، معدن و تجارت به پایین ترین سطح در سال های اخیر رسیده است. در حالی که منتظر دولت سیزدهم هستیم تا در این زمینه به ما کمک کند.

وی افزود: «در نتیجه اطلاعات ارسال شده به رئیس جمهور صحت نداشت. مثلاً گفته می شود برای تامین قطعات الکترونیکی باید از قبل برنامه ریزی شود. واقعیت این است که کمبود لوازم الکترونیکی و چیپ‌ست‌ها یک مشکل جهانی است و بزرگ‌ترین خودروسازان جهان وارد عمل شده و تولید را کاهش داده‌اند.

بیگلو گفت: «تامین قطعات الکترونیکی فراتر از برنامه قبلی بود. کاهش سطح تعامل دولت به ویژه وزارت صمت با صنایع قطعه سازی باعث می شود مشکلات موجود هم دیرتر حل شود و هم گلوگاه های بزرگ تری داشته باشد. در دولت های گذشته اعضای انجمن قطعه سازان حداقل هر سه ماه یکبار با وزیر صمت ملاقات می کردند و مشکلات و مشکلات را مطرح می کردند و برای حل آن چاره اندیشی می کردند، اما اکنون علیرغم درخواست ها، نامه ها و دعوت های فراوان از وی، اما فقط یک بار ملاقات کردیم. دیدار وزیر با صمت

به گزارش ایسنا، رئیس جمهور چهارشنبه هفته گذشته (13 اسفندماه) برای قرار نامشخصی از گروه صنعتی ایران خودرو بازدید کرد و از نزدیک در جریان مشکلات و مشکلات این شرکت قرار گرفت. این بازدید منجر به آزادی شد هشت فرمان جهادی این تغییر در بخش خودرو است.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.