ارائه خدمات و فعالیت شرکت های دانش بنیان و نوآور در مترو تهران

[ad_1]

تفاهم نامه همکاری شرکت بهره برداری مترو تهران و ستاد توسعه فناوری نرم و صنایع خلاق با حضور پرویز کرمی وزیر فناوری نرم و رئیس صنعت نوآوری توسعه صنعت و مهدی شایسته مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه امضا شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان بهره برداری مترو تهران و حومه؛ در این مراسم دبیر توسعه صنایع خلاق و فناوری نرم معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تبریک دهه مبارک فجر گفت: این تفاهم نامه در راستای رفاه حال شهروندان و مردم استان های تهران و البرز منعقد شده است. و خدا را شاکرم که در این روزهای خوب با کمک جناب آقای دکتر شایسته مدیر توانمند که از رهبران انقلاب و جوانان مستعد به شمار می روند این کار را با خلاقیت و خلاقیت انجام می دهیم.

پرویز کرمی افزود: امیدوارم با این کار بتوانیم با استفاده از توان شرکت های نوآور و دانش بنیان به حل مشکلات راه آهن شهری کمک کنیم و در کنار هم برای جوانان نخبه اشتغال ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه این امر امروز با شهردار شهر زیرزمینی تهران در حال انجام است، ادامه داد: مترو در کنار امکاناتی که در اختیار مردم قرار می دهد آماده و بدون زحمت است و ایده ایجاد فضایی به نام زیرزمینی است. شهر و اگر از این ظرفیت به خوبی استفاده شود فرهنگ، هنر، حقوق شهروندی و نوآوری اجتماعی.

کرمی با اشاره به اینکه به گفته مدیرعامل مترو تهران و حومه روزانه 3 میلیون سفر در مترو انجام می شود، افزود: شرکت های نوآور در 20 بخش از جمله اسباب بازی، مد و لباس، ورزش، گیاهان دارویی و نوآوری اجتماعی فعالیت می کنند. «با استفاده از فناوری‌های جدید، بازار مناسبی برای ارائه محصولات خود در منطقه حفاظت‌شده مترو ایجاد کنید.

دبیرکل فناوری های نرم و توسعه خلاق با بیان اینکه در سایر کشورهایی که از مترو استفاده می شود از ظرفیت مترو حتی قطار استفاده می شود، گفت: باید از انرژی استفاده کنیم این نیرو مانند سایر کشورها از فضای مترو برای برپایی نمایشگاه ها استفاده می کند. و محصولات «و در جایی که ترافیک مسافران مجاز است، می‌توانیم محصولات شرکت‌های مبتکر و خلاق را با برپایی نمایشگاه‌ها و گالری‌های هنری به نمایش بگذاریم.

کرمی خاطرنشان کرد: با کمک مدیرعامل مترو تهران و حومه و شرکت های نوآور و دانش بنیان خود در حوزه فناوری و تجهیزات راهبردی مترو، پیشرانه، ساخت و ساز و تعمیر و نگهداری الکترونیک می توانیم با شرکت های دانش بنیان و خانه همکاری کنیم. خلاقیت و نوآوری بازار بزرگ خوبی داریم و امیدوارم در جلسه آینده موفقیت شرکت های دانش بنیان را ارائه کنم.

در ادامه این نشست، دکتر مهدی شایسته اصل، مدیر عامل بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیش از یک دهه است که خدمات ارزنده ای ارائه کرده است، اما بخشی از آن در این حوزه است. توسعه نوآورانه نادیده گرفته شده است.”

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر صنایع نرم و خلاق آماده عرضه محصولات خود هستیم، گفت: همچنین در داخل شرکتی هستیم که مترو را به عنوان مجموعه شهری اداره می کنیم، علاوه بر دستور سرمایه، جابجایی مسافران نیز وجود دارد. ما در این محیط تلاش می کنیم بخش متفاوتی از نیازهای مردم را برآورده کنیم و مترو نیز فضایی است که خدمات، محصولات و فعالیت هایی را ارائه می دهد که شرکت های نرم و نوآور می توانند ارائه دهند.

مدیران عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه کمک به توسعه اکوسیستمی نوآورانه و خلاق با استفاده از ظرفیت های طرفین و تقویت همکاری های بین آنها برای توسعه اقتصاد مبتنی بر دانش و خلاقیت را از محورهای این تفاهم نامه می دانند و می افزایند: الگوی شهر جهان »استفاده از ظرفیت معاونت توسعه فناوری نرم و صنایع خلاق ریاست جمهوری و معاونت علمی و فناوری و بهره برداران متروی تهران و حومه برای دستیابی به اهداف مشترک افزایش سامانه نوآوری و توسعه و تجاری سازی کسب و کارهای نوآور و مبتنی بر دانش و اتخاذ سازوکارهای لازم برای مشارکت نخبگان شهری و بهره مندی از توانایی ها و شایستگی های آنان در تصمیم گیری و اجرای تصمیمات در حوزه فعالیت راه آهن شهری امضا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بستر مورد نیاز برای ارائه خدمات، محصولات و عملیات توسط شرکت های نرم و مبتکر در متروی تهران ارائه می شود.

شایسته در پایان از برپایی نمایشگاهی برای نمایش فعالیت های شرکت های نرم و نوآور خبر داد و گفت: این نمایشگاه از 22 بهمن تا پایان بهمن ماه در ایستگاه های مختلف برگزار می شود.

انتهای 1 پیام

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.