ادامه اجرای طرح تقویت نظارت بر سلامت تا عید سعید فطر در زنجان

[ad_1]

ایسنا/ زنجان مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: در راستای ارتقای کیفیت و ایمنی مواد دامی، طرح تقویت نظارت های بهداشتی تا عید سعید فطر در استان زنجان ادامه دارد.

محمدباقر حجازمی در گفت وگو با ایسنا، درباره برنامه ریزی برای تقویت نظارت های بهداشتی در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: برای ارتقای کیفیت و ایمنی مواد اولیه دامی از عرضه این مواد اولیه به مصرف کنندگان جلوگیری شود. و حفظ سلامت جامعه، این طرح از پنجم اسفندماه سال گذشته در استان زنجان آغاز شد و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اهمیت نقش کشتارگاه‌های طیور در سلامت جامعه و کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری‌های طیور، افزود: گشت‌های سیار و ثابت برای بازرسی از تأسیسات خوراک دام ایجاد شده است.

این مسئول حفظ سلامت فرآورده های زنده دامی را از مهمترین اولویت های دامپزشکی می داند و خاطرنشان می کند: عرضه فرآورده های ناسالم خط قرمز صنعت است که دامپزشکان و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می شوند.

مدیر اداره دامپزشکی استان با بیان اینکه تامین امنیت غذایی مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: تامین امنیت غذایی و ارتقای سلامت افراد مصرف کننده مواد غذایی حائز اهمیت است که یکی از مهمترین اهداف دامپزشکی نیازمند انجام اقدامات لازم است. این را توسعه دهید

حاج کاظمی خاطرنشان کرد: در راستای ارتقای سلامت و بهداشت فرآورده های زنده دامی، در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مراکز عرضه، کشتارگاه ها، سردخانه های فرآورده های دام زنده، مراتب را از طریق سامانه روابط عمومی 1512 به اطلاع عموم برسانند تا نسبت به اقدامات لازم اقدام شود. اقدامات و تحقیقات

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.