اختصاص 6000 میلیارد تومان برای تکمیل، بازآفرینی و تقویت زیرساخت های گردشگری

[ad_1]

ایسنا/ لرستان معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور از اختصاص 6 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل، بازسازی، تجهیز واحدهای اقامتی و تقویت زیرساخت های صنعت گردشگری کشور خبر داد.

علی اصغر شالبافیان در حاشیه بازدید از جشنواره ملی اقوام لرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لرستان یکی از استان های مهم در حوزه گردشگری با جاذبه های فرهنگی، تاریخی و فرهنگی منحصر به فرد است.

وی بر معرفی جاذبه های گردشگری در لرستان تاکید کرد و گفت: این استان همچنان از نظر زیرساخت های گردشگری ضعیف است که باید تقویت شود و یادآور شد: برگزاری تورهای گردشگری در لرستان ضروری است زیرا این امر می تواند به معرفی آثار گردشگری کمک کند.

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: در حاشیه جشنواره عشایری در حال تشکیل تعدادی دفاتر مسافرتی در استان های سراسر کشور هستیم که می توانند الگویی برای ارائه بسته های مسافرتی متناسب باشند. لرستان.

شالبافیان گفت: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان‌های غربی کشور یکی از کمیته‌های معرفی آثار گردشگری غرب کشور را بر عهده داشت.

وی گفت: بر اساس این کمیته برنامه های استان های غربی کشور با حمایت استانداران به صورت دوره ای رصد می شود.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور تصریح کرد: توسعه گردشگری در غرب کشور شامل استان های لرستان، کرمانشاه، همدان، کردستان و ایلام در اولویت وزارت میراث، فرهنگ و گردشگری است. شیمی و صنایع دستی.

شالبافیان گفت: امسال 6000 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی و بانک های عامل برای تکمیل، نوسازی، تجهیز مناطق مسکونی و تقویت زیرساخت های گردشگری اختصاص می یابد.تقویم کشوری.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.