ابراهیم الزکزاکی: انقلاب اسلامی متعلق به همه مسلمانان جهان استشیخ ابراهیم الزکزاکی با اشاره به گسترش نفوذ و نفوذ انقلاب اسلامی ایران در نقاط مختلف جهان تاکید کرد: مردم ایران نباید فکر کنند که انقلاب فقط متعلق به مردم ایران است، نباید فکر کرد که انقلاب محدود به مرزهای جغرافیایی ایران، انقلاب اسلامی برای همه مسلمانان جهان است.

به گزارش ایسنا، رهبر نهضت اسلامی نیجریه در نشست «انعکاس انقلاب اسلامی ایران در آثار متفکران جهان» به همت جهاد دانشگاهی و انجمن پژوهش های جهان ایران در دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار شد. وی با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه ملت ایران، اعلام کرد: انقلاب اسلامی در حالی رخ داد که جهان در وضعیت ناامیدکننده‌ای قرار داشت.

او گفت در آن زمان جهان غرب توانسته بود تمام جهان اسلام را فتح کند. . اما انقلاب اسلامی ایران حساب را تغییر داد و همه را به این فکر انداخت که اسلام برگشته و آمده است بماند.

رهبر نهضت اسلامی نیجریه با اشاره به تلاش دشمنان برای براندازی انقلاب اسلامی و استفاده از فشار اقتصادی و تحریم برای رسیدن به این هدف، در بخشی دیگر از سخنان گفت: انقلاب اسلامی برای چیست؟ یکی این یک واقعیت تاریخی است که مسلمانان زیر 43 سال یا در زمان انقلاب به دنیا نیامده بودند یا خیلی پیر بودند. در واقع انقلاب به گوشه و کنار دنیا رسیده است.

وی در این باره ادامه داد: من بارها و بارها گفته‌ام که امام خمینی (ره) «بیرون» در همه خانه‌های دنیا نفوذ کرده، همه خانه‌ها را تحت تأثیر قرار داده، اسلام را به احیای اسلام امیدوار کرده است. برای غیرمسلمانان، تفکر آنها نسبت به اسلام تغییر کرده است و این امر در همه جای دنیا مشهود است.

شیخ ابراهیم الزکزاکی با اشاره به خانه خود در قاره آفریقا افزود: هیچ کس در اینجا منکر تأثیر انقلاب اسلامی نیست، انقلاب اسلامی ما را امیدوار کرده است که آنچه را که قبل از استعمار از دست داده ایم پس از سال ها بازگردانده شود. تقلا.”

وی ادامه داد: یادم می آید زمانی که دانشجو بودم و تاریخ می خواندم برداشت ما از شیعیان منفی بود، چون مطالب منفی نوشته می شد، انقلاب تفکر ما را تغییر داد و نظر بسیاری دیگر را تغییر داد.

شیخ ابراهیم الزکزاکی تصریح کرد: در سال های قبل از انقلاب در اینجا حداقل در این نقطه از جهان علم اهل بیت وجود نداشت، اما اکنون اگر یک نفر در اینترنت عبارت شیعه را جستجو کند. افریقا، مطالب زیادی پیدا می شود و غیره. «شیعه در نیجریه، عاشورا در آفریقا، عاشورا در نیجریه. علاقه مندان زیادی خواهند بود که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی وجود نداشتند و این هدیه انقلاب اسلامی است.

رهبر نهضت اسلامی نیجریه مدعی شد که دشمن می‌خواهد از قومیت برای منزوی کردن انقلاب اسلامی ایران استفاده کند و گفت شیعه است، اما اشتباه بزرگی مرتکب شدند. مدرسه است؟ تصور اینکه چه چیزی چنین انقلابی را ایجاد کرده است؟ در پایان به این نتیجه می‌رسند که این تفکر چیست و ما به آنچه به ارث برده‌ایم، آنچه به آن اعتقاد داریم، آنچه دوست داریم و امید داریم برگردیم، بر زندگی ما مسلط است.

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ما را امیدوار کرده، اخلاق ما را بالا برده است، معارف اهل بیت با انقلاب و انقلاب اسلامی شناخته شده است.

شیخ ابراهیم الزکزاکی با اشاره به گسترش نفوذ انقلاب اسلامی ایران در نقاط مختلف جهان تاکید کرد: مردم ایران نباید فکر کنند که انقلاب فقط متعلق به مردم ایران است، نباید فکر کنند که انقلاب انقلاب اسلامی محدود به مرزهای جغرافیایی ایران به روی همه مسلمانان باز است و انشالله در آینده نزدیک به فضل الهی شاهد درخشش روزافزون اسلام در جهان خواهیم بود.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.