ابراز امیدواری حماس برای بهبود روابط با دمشق / “روابط ما با ترکیه پایدار است”

[ad_1]

یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش فلسطینی حماس تایید کرد که روابط حماس با ترکیه پایدار است و جنبش متعهد به دستیابی به تفاهم و توافق است. وی همچنین ابراز امیدواری کرد که رابطه جنبش با دمشق به نحو مطلوب و مثبت پایان یابد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، موسی ابومرزوق، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش فلسطینی حماس، اعلام کرد که روابط این جنبش با ترکیه اگرچه تا حدودی پایدار است، اما با سردرگمی مواجه است.

او ادامه داد؛ این سردرگمی به دو دلیل است، اول اینکه ترکیه سیاست بهبود روابط با کشورهای منطقه مانند مصر، عربستان سعودی، امارات و اسرائیل دارد، دوم اینکه اسرائیل به اشتباه معتقد است رژیم این کشور معامله ای نیست. این یک معاهده الزام آور نیست.

ابومرزوق افزود: روابط حماس با ترکیه باثبات است و تفاهماتی بین ما و ترک ها وجود دارد و ما به آنچه موافق هستیم کاملا متعهد هستیم.

وی در خصوص احتمال آشتی با دولت سوریه نیز گفت: امیدواریم اینگونه باشد این قضیه پیچیدگی های زیادی دارد اما امیدواریم تغییرات زیادی ایجاد شود که واقعاً اجازه از سرگیری روابط را بدهد.روابط ما با دمشق.

ابومرزوق در نهایت گفته است که اساس چنین مشکلاتی رابطه ما با فلسطینی های ساکن سوریه است. وی ابراز امیدواری کرد که این حادثه در نهایت به شکل گیری روابط دمشق و حماس منجر شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.