ائمه جمعه صدای همه استسخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در دومین جلسه گزارش رسانه های مجازی عمومی، مطالبه گری را محور برنامه های ائمه جمعه در سراسر کشور دانست.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز رسانه و ارتباطات سازمان نماز جمعه، حجت الاسلام علی نوری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حمله تروریستی به نماز جمعه تهران در سال 84، بداند: 24 اسفند سالروز شهادت است. نماز جمعه تعدادی از هموطنانمان در تهران دست منافقین کوردل بود که منجر به شهادت 14 نمازگزار و مجروح شدن 88 نفر دیگر شد.

وی با بیان اینکه 24 اسفند یادآور رشادت، شور و مردانگی مردم در عهد و پیمان با نماز جمعه بود، در نماز جمعه حضور یافتند و آن حادثه ناگوار رخ داد و جمعی از نمازگزاران در این روز به شهادت رسیدند. . امام خامنه‌ای که در آن زمان رئیس‌جمهور و امام جمعه تهران بود، خطبه‌های نماز می‌خواند. پس از بمباران با استواری و بی دریغ خطبه خود را ادامه دادند و این امر ضد استکباری ملت نمازگزار و شهیدپرور ایران را تقویت کرد.

سخنگوی نماز جمعه گفت: ما همچنین یاد و خاطره شهدای حملات تروریستی جمعه در پیشاور پاکستان را که در 4 مارس 2010 رخ داد و منجر به آن شد، گرامی می داریم. 30 معترض جان خود را از دست دادند و 80 نفر زخمی شدند.

وی با اشاره به شهادت چند سعودی طی روزهای اخیر در این کشور به دستور بن سلمان، تاکید کرد: در آخرین راهپیمایی جمعه ائمه اطهار در سراسر کشور که فردا برگزار می شود، انزجار خود را از این امر ننگین اعلام می کند. در حال حرکت و در کنار شیعیان و خانواده های داغدار. ما با عربستان سعودی همدردی می کنیم.

حجت الاسلام نوری در بخشی دیگر از سخنان خود به نمونه هایی از اقدامات و فعالیت های انجام شده توسط ائمه اطهار در دو هفته گذشته اشاره کرد و تداوم نهضت همدلی و مددکاری را یکی از این موارد برشمرد و خاطرنشان کرد: این مایه مبارکی است. اقدام با همکاری و حمایت سازمان مستضعفین در رفع نیازهای هر شهرستان، توجه به ائمه جمعه و ائمه جمعه با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی به طور جدی افتتاح شد. کارگاه ویژه در این میدان و به طور مستمر از فقرا و فقرا در زمینه های بهداشتی، معیشتی، اقتصادی و غیره مراقبت می شود.

وی افزود: تاکنون سه مرحله از این طرح اجرا شده که فاز چهارم در اسفند ماه سال جاری در دستور کار قرار گرفته است و ائمه جمعه برای افرادی که نیاز به مراجعه به حوزه امامت خود با بانک دارند، اقدامات حمایتی را انجام خواهند داد. کارت.”

نوری در ادامه با بیان اینکه 25 اسفند ماه اجتماعات پایان سال ائمه جمعه در سراسر کشور برگزار می شود، گفت: در سال 1400 سیزده جلسه از طریق بستر الکترونیکی اختصاصی مؤسسه نماز جمعه برگزار شد.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور افزود: در این تجمعات شاهد حضور و سخنرانی روسای قوا، وزرای بهداشت، ارشاد، اقتصاد، صامت، روسای سازمان های کمیته امداد، تبلیغات اسلامی، نیروی انتظامی و اساتید حوزه و دانشگاه بودیم. “

نوری محور بعدی سخنان خود را به انتصابات جدید مؤسسه نماز جمعه اختصاص داد و گفت: بنا داریم هر دو هفته یکبار آخرین انتصابات و تحولات مؤسسه ائمه جمعه را گزارش کنیم و در آخرین جلسه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه هشت مصوبه صادر شد. ما چهار ورودی جدید و چهار جابجایی داریم. از این هشت نفر، چهار نفر در شهرستان، یک نفر در بخش، دو نفر در شهرستان و یک نفر در روستا منصوب شده اند. در نتیجه میانگین سنی ائمه جمعه در این هشت انتصاب هفت سال کاهش یافت.
وی به دو انتصاب مهم اشاره کرد و ادامه داد: از جمله این انتصابات در شهرستان قصرشیرین، حجت الاسلام و المسلمین صالحی از طلاب و فضلای حوزه بود که در دانشگاه قم در محضر آیت الله سبحانی و جوادی حضور یافت. آملی: «و در تعلیم احکام و فقه و قرآن از اساتید حوزه به شمار می‌آمدند و به‌عنوان اهل علم و تحصیل و تبلیغ و تحقیق خوب منصوب می‌شدند. انتصاب دیگری در شهرستان نقده انجام شد، ضمن تقدیر و تشکر از حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه این شهرستان، از این پس حجت الاسلام فصیحی نیا که پیش از این امام جمعه این شهرستان بود شاهین دژ و به عنوان یکی از اساتید و اساتید روسای حوزه علمیه از حضورشان بهره مند می شویم.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه به چند مورد از ادعاهای ائمه اطهار اشاره کرد و گفت: در شهرستان سوق شاهد یک اقدام بسیار خوب بوده ایم که حجت الاسلام کیانی امام ششم این شهرستان به وصیت یکی از شهدا عمل کرده است. در استان و در حال ایجاد راه ارتباطی روستای موقر هستند بنا به وصیت شهید هدایت الله طیب از شهدای دوران مقدس فرزند راه مواصلاتی روستا با سایر مناطق ایجاد می شد.لذا سوق امام جمعه با تشکیل گروه جهادی طریق الطیب، پیگیری راه اندازی و بهسازی مسیر مواصلاتی کاج در روستای موقر را آغاز کرد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: در روزهای اخیر شاهد بودیم که امام جمعه سرعین مسائلی را در حوزه محیط زیست مطرح کرده و از بی توجهی مراجع صدور مجوز به فعالیت های معدنی و تخریب محیط زیست انتقاد می کند که نیازی به این کار نبوده است که محیط بانان برای این امر درخواست کرده اند. معدن پوکه در اطراف شهرستان سرعین اثرات نامطلوبی بر جمعیت محلی داشته است و باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

نوری افزود: همچنین امام جمعه فردیس با اشاره به ظهور عید نوروز در خطبه های نماز جمعه به محور اقتصادی اشاره می کند و با یادآوری وضعیت اسفبار آن مردم محروم و مظلوم از بی گرانی گلایه می کند. نظارت.» این نشان می دهد که ائمه جمعه صدای مردم هستند و از خواسته مسئولان برای نظارت بیشتر بر مردم دست بر نمی دارند، می توانند شب عید را به بهترین نحو سپری کنند.
نوری افزود: در حوزه خدمات اجتماعی حجت الاسلام تقی پور امام جمعه فریدونکار ابتکار بسیار خوبی دارد. آنها یک کارگروه برای حمایت از مخترعان و تولیدکنندگان تشکیل دادند، گزارش این گروه به صورت آنلاین منتشر شد و از تولیدکنندگان و مخترعان دعوت به همکاری شد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه آسیب های اجتماعی افزود: شاهد اقدام بسیار خوب حجت الاسلام فیاض امام جمعه ملک شهر بودیم که در این ایام طرح ساخت خانه پدری در این شهر را آغاز کرد. شهر و محل مصلای جمعه ملک شهر «آن را به مکانی برای کودکان کار و بی خانمان تبدیل کنید. در محور عدالت خواهی همچنان ائمه جمعه مانند گذشته فعال هستند و در روزهای اخیر شاهد گلایه حجت الاسلام عبادی امام جمعه چمران به عنوان یکی از ائمه جمعه جوان از آب آشامیدنی هستیم. به طور منظم. نزدیک بندر ماهشهر مقامات خواستار توجه بیشتر به این منطقه شدند. این منطقه با کمبود شدید مواجه است و باید یک مخزن آب در آن منطقه ایجاد شود.
نوری در پایان گفت: همچنین در این ایام شاهد بودیم که حجت الاسلام راوند رئیس ستاد نماز جمعه دیشموک پیگیر نیاز فضای فیزیکی مدرسه و مسیر، حمل و نقل آن منطقه است. در همین راستا استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این سفر از مسیرهای تردد و مناطق کم برخوردار بازدید و بودجه مناسبی را برای رسیدگی به مشکلات این منطقه اختصاص دادند. حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه خمام در هفته های اخیر از طریق تریبون نماز جمعه و طی جلساتی با حضور مسئولان شهرسازی و محلی وضعیت نامناسب جاده خمام – خشک بیجار را رصد کرده است.

انتهای پیام/Source link

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در Uncategorized

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.