آیت الله اختری: مجلس و دانشگاه های اسلامی باید از فلسطین حمایت کنند

[ad_1]

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین به راهکارهای احتمالی مقابله با اسرائیل اشاره کرد و گفت: پوشش مبارزات فلسطینی ها و سرکوب آن توسط رسانه ها یا یکی از این راهکارها؛ باید گفت رسانه های صهیونیستی و رسانه های امپریالیستی همچنان در صدد براندازی مسئله فلسطین و ظلم علیه صهیونیست ها هستند. بنابراین، علما و نخبگان می توانند از این فرصت استفاده کنند و با انعکاس خوب رسانه ای، اخبار درست را به گوش مردم برسانند.

به گزارش ایسنا، آیت الله محمدحسن اختری، رئیس کمیته مردمی فلسطین برای حمایت از انقلاب اسلامی، ریاست همایش بین المللی “قدس شریف، محور وحدت امت اسلام” را که به همت شورای جهانی تقریب مذاهب و جوانان اکرم برگزار شد، برعهده داشت. اتحادیه نوجوانان (ع) در تالار مشاوره برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز قدس و قبولی طاعات و عبادات مسلمانان در ماه مبارک رمضان، گفت: چهل و سه سال از روز قدس می‌گذرد و جامعه مسلمانان خود را برای برپایی این روز بزرگ آماده می‌کنند. به موارد مهم در این زمینه به اختصار اشاره می کنم.

وی ادامه داد: در واقع اعلام روز قدس از سوی امام راحل و توسل ایشان به اسرائیل حرکتی مقدس، قلبی و صدای خیرخواهانه احتمالی در جوامع مسلمان است. مناطق. گونه ها عظمت و جایگاهی پیدا می کنند.

آیت الله اختری افزود: به فرموده امام راحل و مقام معظم رهبری برنامه های متعددی از سوی استکبار جهانی برای کشورهای منطقه از جمله فلسطین در نظر گرفته شد که یکی از آنها حذف این کشورها از نقشه و فراموشی آن بود. .

وی افزود: اقدامات تاریخی امام خمینی (ره) و توسل به رحمت ایشان در یک لحظه همه این مسائل را تغییر داد و موضوع فلسطین نیز در بافت تغییر یافت. در واقع باید گفت که اقدامات امام راحل، فلسطین و قدس شریف را واقعا جهانی و یکی از دغدغه های اصلی کشورهای مسلمان کرد.

آیت الله اختر تصریح کرد: امام (ره) همواره تاکید داشته اند که هیچکس نمی تواند با مسئله فلسطین معامله کند و همین موضوع باعث می شود امروز شاهد جهانی شدن آن باشیم.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین، موسسه ریاست جمهوری ضمن تشکر از حضور دکتر شهریاری و شورا برای حضور در چنین همایشی، گفت: باید امروز و امروز با هم همکاری کنیم تا به پیروزی برسیم. مظلوم به جای غصب اسرائیل.

آیت‌الله اختر اعلام می‌دارد که امروز آزادگان جهان با ما هم عقیده‌اند و ما مسلمانان ظرفیت‌های زیادی داریم. ظلم به فلسطین «در طول سال‌ها، بسیاری از گروه‌های فلسطینی برای آزادسازی آن سخت تلاش کرده‌اند، اما پیشرفتی حاصل نشده است، زیرا همبستگی و همدلی از آن حمایت نمی‌کند.

وی اعلام کرد: امروز می بینیم که نیروهای حماس، جهاد آمده اند و مبارزه را اسلامی کرده اند. کودکان و نوجوانان به میدان می آیند و صحنه را تغییر می دهند، شاهد حمله یک جوان فلسطینی به نیروهای صهیونیستی در داخل منطقه اشغالی هستیم.

آیت الله اختر اذعان می کند: برخی از کشورهای مسلمان اکنون طرفدار فلسطین هستند و حتی بسیاری از آمریکایی ها و غربی ها از فلسطینی ها حمایت و با رژیم صهیونیستی مخالف هستند.

رئیس کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین از راهبردهای احتمالی علیه اسرائیل خبر داد و گفت: پوشش رسانه ای خوب مبارزات مردم فلسطین و سرکوب آن یکی از این راهبردهاست. ناگفته نماند که رسانه های صهیونیستی و امپریالیسم رسانه ای همچنان در صدد براندازی مسئله فلسطین و سرکوب صهیونیست ها هستند. بنابراین، علما و نخبگان می توانند از این فرصت استفاده کنند و با انعکاس در رسانه های خوب، اخبار صحیح را به اطلاع عموم برسانند.

وی ادامه داد: مجالس و دانشگاه های اسلامی باید از فلسطین حمایت کنند و حقیقت را بگویند.

آیت‌الله اختر در پایان گفت: امروز سقوط اسرائیل نزدیک‌تر می‌شود و وعده خداوند متعال محقق می‌شود، مقاومت در یمن و افغانستان بارها نشان داده است که این پیروزی ادامه دارد، پس باید پیگیر این مسائل باشیم. افکار جهان را تغییر دهد

محمد فتحعلی معاون وزیر امور خارجه نیز در این همایش اظهار داشت: در واقع روز قدس میراث جاودانه، ابتکار و طرح امام خمینی (ره) و فرصتی برای پیشگیری از سرطان اسرائیل و نجات مردم فلسطین است.

وی همچنین به بیانات مقام معظم رهبری درباره روز قدس اشاره کرد و گفت: امروز روز قدس به عنوان مقوله ای از اسلام در جهان اسلام و به عنوان الگوی نفوذ امت اسلام، دین در دفاع از وحدت جهان اسلام مطرح شده است. ” در مورد این موضوع ادامه داد. به همت امام راحل، روز قدس به عنوان نماد وحدت بین ملت‌های مسلمان در سراسر جهان مطرح شد و همه مردم از هر دین و نژاد، علیه اشغالگری رژیم منحوس صهیونیستی قیام کردند.

معاون وزیر امور خارجه تصریح کرد: این روز مبارک، تشکیل موج رهایی از استکبار و روز جهانی اسلامی از زمان خداست.

وی ادامه داد: امروز دیگر روز قدس به جمهوری اسلامی ایران اختصاص ندارد و روز جهان اسلام است. شاهدیم که در آستانه امروز، عرصه فلسطین اشغالی بار دیگر به عرصه رویارویی و مقاومت فلسطینیان در برابر رژیم اشغالگر تبدیل می شود.

فتحعلی اذعان می کند: امروز اهانت رژیم صهیونیستی به عتبات عالیات افزایش یافته و قدس به کانون بحران های منطقه تبدیل شده است، اما واکنش چندانی از سوی سازمان ها بین المللی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی افزود: رژیم صهیونیستی تخلفات گسترده ای را علیه ملت فلسطین انجام می دهد و برای مبارزه با آن، وحدت مسلمانان بیش از پیش مورد نیاز است.

فتحعلی تصریح کرد: امت اسلامی برای مقابله با بزرگترین تهدید زمان خود یعنی اشغالگری رژیم صهیونیستی باید در همه سطوح حکومتی قیام کند.

وی در پایان گفت: امیدوارم راهکارهای عملی برای نجات مردم مظلوم فلسطین پیدا شود، تنها راه حل ممکن برای مردم فلسطین اتحاد و توسعه است، توسعه جبهه مقاومت تا پایان اشغالگری.

رونمایی از کتاب «دریا تا نهر»

مراسم رونمایی از کتاب «دریا تا نهر» شامگاه سه شنبه در حاشیه همایش بین المللی «قدس شریف، محور وحدت امت اسلام» به همت شورای تایید ادیان و تشکل های جوانان و نوجوانان اتحادیه جهانی برگزار شد. اعتراض به این حرفه

آیت الله اختری: مجلس و دانشگاه های اسلامی باید از فلسطین حمایت کنند

این کتاب در 4 فصل و 15 مقاله توسط موسسه نسبیت نوشته شده است.

موضوعات مهم این کتاب عبارتند از: فصل اول احوال و پیشینه تاریخی قدس از دیدگاه قرآن. فصل دوم: مبانی شرعی قرآن علیه یهودیان، فصل سوم: نژادپرستی یهودی و چالش های صهیونیسم، فصل چهارم: آینده نگری اورشلیم و فلسطین.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.