آیا روسیه به هدف خود در حمله به اوکراین دست یافت؟

[ad_1]

یک کارشناس مسائل روسیه معتقد است که روسیه هنوز به اهدافی که فکر می کند در جریان حمله به اوکراین دست خواهد یافت، نرسیده است.

محمد شوری در گفت وگو با ایسنا درباره وضعیت اقتصادی و سیاسی کنونی روسیه دو ماه پس از حمله به اوکراین گفت: از نظر سیاسی تصویر دقیقی از اوضاع داخلی روسیه وجود ندارد. در حال حاضر کرملین با اعتراضات گسترده علیه جنگ داخلی مواجه نیست و از سوی دیگر طبق برخی نظرسنجی های انجام شده توسط سازمان های روسی، محبوبیت پوتین در چند سال گذشته افزایش یافته است.

وی ادامه داد: البته ما نمی دانیم این نظرسنجی ها چقدر ارزش دارد و بر اساس واقعیت است، البته در گذشته این نظرسنجی ها معتبر بوده است اما آیا این نظرسنجی ها معتبر بوده است، آیا باز هم می توان به این تفحص اعتماد کرد؟ ” خیلی مشخص نیست.

به گفته وی، از نظر سیاسی، در حال حاضر نمی توان تحلیل دقیقی مبنی بر اینکه آیا دولت روسیه یا خود آقای پوتین در مخالفت با جنگ روسیه در این مدت با چالش های جدی روبرو هستند یا خیر، ارائه داد. به نظر می رسد اقتصاد روسیه تحت تاثیر تحریم های این کشور قرار گرفته است. این بر رشد اقتصادی روسیه تأثیر گذاشته است و ما شاهد تأثیر تحریم ها بر تورم، بازار کار و افزایش بیکاری هستیم.

وی گفت: از نظر آماری، اثرات این تحریم ها بر اقتصاد روسیه قابل توجه است.

این کارشناس مسائل روسیه در پاسخ به این سوال که آیا فکر می کند کرملین بیش از دو ماه پس از حمله روسیه به اوکراین در جنگ گیر کرده است، گفت: وی خاطرنشان کرد: نمی توان گفت روسیه گیر کرده است. در این جنگ گیر کرده است، اما باید اینطور باشد. خاطرنشان کرد: روسیه هنوز نتوانسته به اهدافی که تصور می‌کرد و انتظار داشت دست یابد. جنگ بین روسیه و اوکراین مدت زیادی است که ادامه دارد. بیش از دو ماه از آغاز جنگ می گذرد و برآورد استراتژیک روسیه این نیست که جنگ تا این حد طول بکشد.

او گفت: «آنها می خواهند زلنسکی زودتر تسلیم شود و منافع نظامی روسیه در جنگ بزرگ و معتبر است تا بتوانند در مذاکرات شرکت کنند». اما به نظر می رسد روسیه در این جنگ نتوانسته است به هدف خود دست یابد و تاکنون پیروزی قابل توجهی برای روسیه در زمینه عملیاتی نبرد به دست نیامده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.