آیا باید با سرمای زمستان خداحافظی کنیم؟

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی طبق تحقیقات اخیر دانشگاه نیوهمپشایر، در بسیاری از نقاط جهان، از جمله آمریکای شمالی، زمستان‌ها در حال حاضر سریع‌تر از همیشه گرم می‌شود و این بر اکوسیستم‌ها و جوامع گونه‌ها تأثیر گذاشته است.

در حالی که مدل‌های آب و هوایی جهانی نشان می‌دهند که این روند احتمالاً در دهه‌های آینده ادامه خواهد داشت، محققان تخمین می‌زنند که کاهش قابل‌توجه در انتشار گازهای گلخانه‌ای می‌تواند پوشش برف و دمای زیر صفر را برای نزدیک به سه هفته حفظ کند.

زمستان برای همه مهم است و اکنون اقدام جدی برای محدود کردن یا کاهش گرمایش زمستان می تواند به معنای حفظ بسیاری از اهداف کلیدی هوای سرد، از جمله حفاظت بیشتر از زمستان برای حیوانات جنگلی، جلوگیری از انتشار آفات مهاجم جنگل و افزایش ظرفیت پیست های اسکی باشد. . برف درست کن

پروفسور الیزابت بوراکوفسکی، رئیس تحقیقات و استادیار علوم زمین در دانشگاه نیوهمپشایر، و همکارانش 29 مدل مختلف آب و هوایی را برای تعیین تأثیر کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تجزیه و تحلیل کردند. شیشه در جو در آمریکای شمالی، 50 مدل آب و هوایی وجود خواهد داشت. درصد کاهش در روزهای بدون برف

اگر از سال 1980 تا 2005 تعداد روزهای برفی 95 روز باشد، در دوره کم انتشار به 72 روز و در مدل پرآلودگی 56 روز کاهش می یابد.

الکساندرا کونتوستا، محقق دانشگاه نیوهمپشایر، می‌گوید: تشعشع نقش مهمی در از بین رفتن شرایط زمستانی دارد و خطر از دست دادن روزهای سرد و پوشش برف را دو برابر می‌کند.

این تغییرات می‌تواند برخی از مهم‌ترین سیستم‌های اجتماعی و زیست‌محیطی را که در طول تاریخ به زمستان‌های سرد و برفی برای زیستگاه‌ها، منابع آبی و سلامتی، سلامت جنگل، اقتصاد محلی، شیوه‌های فرهنگی و رفاه انسان متکی بوده‌اند، مختل کرده و برای همیشه تغییر دهد.

این مطالعه در مجله Northeastern Naturalist منتشر شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.