آمریکا: ما همچنان آماده مذاکره با کره شمالی هستیم

[ad_1]

علیرغم وعده رهبر کره شمالی برای تقویت قابلیت های هسته ای کشورش، دولت آمریکا تاکید کرده است که همچنان برای مذاکره با پیونگ یانگ باز است.

به گزارش ایسنا، ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما همچنان علاقه مند به دیپلماسی و گفتگو با کره شمالی درباره پایان دادن به برنامه هسته ای این کشور هستیم.

وی افزود: ما همچنین موظفیم با اقدامات اخیر کره شمالی از جمله شلیک دو موشک بالستیک قاره پیما مخالفت کنیم.

پرایس گفت: «بیانیه رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، صحت ارزیابی ما را تأیید می کند که پیونگ یانگ تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی و آژانس انرژی است.» آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA).

آمادگی ایالات متحده برای مذاکره با کره شمالی در حالی اعلام شد که رهبر کره شمالی در جریان رژه نظامی کشورش، از جمله نمایش موشک های دوربرد و سایر تسلیحات، متعهد شد که نیروی هسته ای کشورش را «با بالاترین سرعت» افزایش دهد و تهدید کرد که در صورت تحریک از آنها استفاده کنید.

وی خطاب به نیروها و افراد حاضر در مراسم رژه گفت: ما به اقدامات خود برای تقویت و توسعه نیروی هسته ای کشورمان با بالاترین سرعت ادامه خواهیم داد. ماموریت اصلی نیروی هسته ای ما جلوگیری از جنگ است، اما اگر شرایط ناخوشایندی در کشور ما ایجاد شود، نمی توان نیروی هسته ای ما را به وظیفه جلوگیری از جنگ محدود کرد. اگر هر نیرویی، هر که باشد، تلاش کند منابع بنیادی ما را خراب کند، نیروهای هسته ای چاره ای جز انجام مأموریت دوم کاملاً خودسرانه نخواهند داشت.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.