آمار مردان متاهل این کشور که «پدر» نیستند

[ad_1]

یک جمعیت شناس با اشاره به آمار سرشماری سال 1395 گفت: حدود 5 درصد از مردان جوان متاهل و حدود 3 درصد از مردان مسن متاهل صاحب فرزند نشده اند و هیچ دوره ای را تجربه نکرده اند.پدر باشید.

دکتر شهلا کاظمی پور در گفت وگو با ایسنا وی همزمان با روز پدر با اشاره به آمار آخرین سرشماری سال 1395 گفت: حدود 5 درصد از مردان جوان متاهل و حدود 3 درصد از مردان مسن هنوز ازدواج نکرده اند، دارای فرزند بوده و پدر شدن را تجربه نکرده اند. در واقع می توان گفت اکثر مردان متاهلی که تجربه پدر شدن را نداشته اند در رده سنی پایین تری قرار دارند که ممکن است پس از سرشماری سال 95 پدر شوند.

این جمعیت شناس با استناد به سرشماری سال 95 گفت: بر اساس آمار 33.5 میلیون مرد بالای 10 سال در کشور متاهل هستند که 22 میلیون نفر از آنها دارای همسر هستند. در واقع طبق آخرین سرشماری سال 95، حدود 11 میلیون مرد ایرانی مجرد بودند.

به گفته وی، بر اساس آمار ذکر شده، حدود یک سوم مردان کشور در سال 1395 مجرد بوده اند و دو سوم آنها حداقل یک بار ازدواج کرده اند.

40 درصد مردان متاهل ایرانی یک یا دو فرزند دارند

کاظمی پور در خصوص تعداد فرزندان مردان ایرانی اظهار داشت: طبق سرشماری سال 1395 حدود 15 درصد مردان متاهل ایرانی دارای یک فرزند، حدود 25 درصد مردان متاهل دارای دو فرزند و سایر مردان دارای سه فرزند یا بیشتر هستند.

2 درصد مردان ایرانی مجرد هستند و به دوران تجرد رسیده اند

این جمعیت شناس همچنین با اشاره به اینکه مردان مجرد 50 سال به بالا آمار قطعی مجرد محسوب می شوند، خاطرنشان کرد: طبق سرشماری سال 95 حدود 2 درصد از جمعیت 50 ساله و بالاتر هستند که با مجرد بودن و داشتن مجرد بودن به سن مشخصی از تجرد رسیده اند. هرگز پدر شدن را تجربه نکرد در واقع تنها 2 درصد از مردان ایرانی هرگز ازدواج نکرده اند و مجرد می مانند.

کاظمی پور در پایان سخنان خود تاکید کرد: وضعیت ازدواج مردان در ایران بسیار بالاست و اکنون از نظر آماری به وضوح مشاهده می کنیم که تجرد در بین زنان بیشتر از مردان است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.