آغاز رزمایش شیر دریایی ترکیه 2022 در مرز یونان

[ad_1]

به گزارش تلویزیون تی آر تی هابر، ترکیه مرحله فعال رزمایش شیر دریایی 2012 را در مرز با یونان با هدف بهبود کیفیت و کارایی عملیات جستجو و نجات در سواحل دریای اژه آغاز کرده است.

به گزارش ایسنا، مرحله کنونی رزمایش شیر دریایی 2012 به همت فرماندهی گارد ساحلی ترکیه بر فراز آب های بین المللی دریای اژه و حریم هوایی ترکیه در منطقه، جستجو و نجات این کشور در حال برگزاری است.

اهداف اعلام شده این رزمایش تقویت توانایی واحدهای جستجو و نجات ترکیه و مراکز هماهنگی برای انجام عملیات مشترک، شناسایی و حل مشکلات احتمالی در منطقه است.

به گزارش TRT، فاز فعال شامل هلیکوپترهای جستجو و نجات، هواپیماهای ترابری، هواپیماهای جنگی، کشتی ها و قایق های گشتی تندرو نیروهای مسلح ترکیه و نیروهای امنیتی جمهوری است.قبرس شمالی متعلق به ترکیه خودخوانده است.

دریای اژه که بین ترکیه و یونان مشترک است، برای چندین دهه محل درگیری بین دو کشور بوده است. یونان از تعداد زیاد مهاجران غیرقانونی که از طریق مرز دریایی خود با ترکیه وارد این کشور می شوند، به شدت آسیب دیده است. باندهای قاچاق به طور منظم مهاجران غیرقانونی را از یک ایالت به ایالت دیگر جابجا می کنند. گارد ساحلی یونان روز یکشنبه اعلام کرد که 106 مهاجر غیرقانونی پس از نجات از یک قایق غرق شده به جزیره کوس یونان در دریای اژه رسیده اند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.