آخرین وضعیت وام ها و سپرده های بانکی

[ad_1]

میزان سپرده ها و تسهیلات بانکی تا پایان بهمن ماه سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال 1399 به ترتیب 41.5 و 44.3 درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش بانک مرکزی از مجموع مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک ها و موسسات اعتباری منطقه در پایان بهمن ماه سال گذشته، مجموع مانده سپرده ها به بیش از 5242 تریلیون دانگ رسیده است. مدت مشابه سال گذشته و پایان سال گذشته به ترتیب 41.5 و 35.3 درصد افزایش یافته است.

همچنین بیشترین میزان سپرده مربوط به استان تهران با مانده 2813.9 هزار میلیارد تومان و کمترین میزان سپرده مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با 14 هزار میلیارد تومان است.

همچنین موجودی کل تسهیلات در این زمان بیش از 3900 تریلیون VND است که نسبت به مدت مشابه سال قبل و در پایان سال گذشته به ترتیب 44.3 و 39.7 درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، بیشترین تعداد تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده 2388.4 هزار میلیارد تومان و کمترین میزان مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل 14.2 هزار میلیارد توماس است.

نسبت تسهیلات به سپرده‌ها پس از کسر سپرده‌های قانونی 82.8 درصد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 1.7 واحد درصد و 2.6 واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. و استان کهگیلویه و بویراحمد 114.1 درصد است.

در این گزارش یکی از دلایل مهم تعداد بالای تسهیلات و سپرده ها در استان تهران این است که مقر بسیاری از شرکت ها و سازمان های تولیدی در استان های دیگر استان تهران واقع شده و بیشتر امور بانکی آنها از طریق شعب بانک ها انجام می شود. . و موسسات اعتباری استان تهران.

آخرین وضعیت وام ها و سپرده های بانکی

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.