آخرین وضعیت جاده های کشور / بارش برف و باران از پنجشنبه

[ad_1]

مدیرکل بحران و تجهیزات ماشینی بنیاد راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: بر اساس پیش بینی هواشناسی از پنجشنبه هفته جاری بارش برف و باران در استان ها و محورهای مختلف آغاز می شود و همه باید برای سفرهای نوروزی آتی آمادگی کامل داشته باشند.

فرهاد مهریاری در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اساس پیش بینی هواشناسی که در آخر هفته داده شد، استان های مختلف دارای بارش باران و برف هستند. بر این اساس از روز پنجشنبه (19 اسفندماه) استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، تهران، البرز، مازندران، زنجان، کردستان و اصفهان تحت تاثیر بارش باران و برف قرار گرفته اند که بیشترین میزان بارش در استان البرز است. 28 سانتی متر، آذربایجان غربی 22 سانتی متر و تهران 17 سانتی متر است. همچنین استان های همدان، مرکزی، کرمانشاه، لرستان، قزوین، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و فارس متاثر از بارش خواهند بود.

وی افزود: در محورهای شمالی شامل چالوس، هراز، بزرگراه تهران شمال و محور فیروزکوه برای روز پنجشنبه بارش برف و باران پیش بینی می شود. پیش‌بینی می‌شود در این محورها کمتر از 20 سانتی‌متر باشد و بر این اساس از همه می‌خواهیم برای سفر آخر هفته خود آمادگی کامل داشته باشند و وسایل سفر زمستانی به همراه داشته باشند.

مهریاری همچنین درباره وضعیت استان ها و محور مواصلاتی از نظر اقلیمی در روز جمعه (20 اسفندماه) خبر داد: بر اساس پیش بینی انجام شده، استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان، تهران، البرز، مازندران، زنجان، کرمانشاه، کردستان، اصفهان و چهارمحال بختیاری روز جمعه شاهد بارش باران و برف خواهند بود که بیشترین بارش در تهران با 17 سانتی متر و زنجان با 12 سانتی متر خواهد بود. استان های همدان، مرکزی، لرستان، قزوین، خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد، فارس، سمنان، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی نیز متاثر از بارش خواهند بود.

وی اعلام کرد: محور چالوس، محور هراز، بزرگراه تهران شمال و محور فیروزکوه در این روز مانند پنجشنبه بارش باران و برف خواهد داشت.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.