آخرین وضعیت بررسی برنامه های بنگاه های انرژی برای تغییر سهمیه ها و روش های قیمت گذاری

[ad_1]

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هنوز کمیته کارشناسی مشترک بین دولت، مجلس و نمایندگان بخش خصوصی برای بررسی کارکرد و تاثیر طرح های پیشنهادی برای تغییر روش سهمیه بندی و قیمت گذاری تشکیل نشده است. از حامل های انرژی

فریدون عباسی در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت بررسی طرح سهمیه بندی نفت در کمیسیون انرژی اظهار کرد: موضوعات مطرح شده در این موضوع از ابتدای جلسه یازدهم در کمیته نفت این کمیسیون در حال بررسی است.

عضو کمیته انرژی کلان کشور ادامه داد: یکی از این طرح ها طرح سوپاپ است که سال گذشته مطرح شد و من به عنوان کارشناس این طرح را زیر سوال بردم، این طرح و از ارائه دهنده طرح خواستم که قانع کند. من و الان دارند این طرح را اجرا می کنند.

وی ادامه داد: کمیته کارشناسی مشترک بین دولت، مجلس و نمایندگان بخش خصوصی برای بررسی کارشناسی پروژه های پیشنهادی در موضوع سهمیه بندی حامل های انرژی، کمیت و قیمت گذاری آنها هنوز تشکیل نشده است. در سال گذشته چندین طرح پیشنهادی در بحث تغییر روش تخصیص سهمیه در کمیسیون انرژی مورد توجه قرار گرفت اما هنوز اتفاق نظری برای رسیدن به نتیجه قطعی وجود نداشت، البته با کار کارشناسی دقیق.

با کار جزیره ای در این زمینه به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید

نماینده مردم کازرون در کنگره اتاق بازرگانی اسلامی با بیان اینکه وزارت نفت و دولتشان به طور ناگهانی اجرای طرح پایلوت در حوزه سهمیه بندی نفت را آغاز کردند، تصریح کرد: تا زمانی که جزیره ای عمل کند. در این منطقه. با نتایج مطلوب به دست نخواهیم آمد و باید کارکرد هر طرح و نتایج آن به صورت تخصصی بررسی شود.

عباسی در پایان خاطرنشان می کند: مجلس محل مناسبی برای بررسی این موضوعات است و هرگونه تغییر در روش قیمت گذاری سهمیه ای یا پسا کارشناسی در صورت تصویب مجلس بهتر است.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.