آتش نشان ها چه روحیه ای باید داشته باشند؟

[ad_1]

مرحله سوم آزمون استخدامی آتش نشان به ایستگاه روانسنجی رسید و 300 مرد و 48 زن را برای رقابت در آزمون سلامت روان برای تبدیل شدن به آتش نشان تشکیل داد.

به گزارش ایسنا طبق آمار اعلام شده از سوی سازمان آتش نشانی تهران در سال گذشته، این سازمان با حدود 5300 نیرو در تهران فعال است و پیش بینی می شود تعداد جدید نیروها با غلبه بر مرحله «سنجش روانشناختی» که آخرین مرحله آزمون استخدامی سازمان آتش نشانی تهران محسوب می شود با حضور 100 آتش نشان جدید مرد و 16 آتش نشان زن برگزار می شود. البته به گفته مدیران این سازمان، این افراد در واقع جایگزین افرادی هستند که از آتش نشانی خارج می شوند و بعید است این جذب به افزایش تعداد کارکنان سازمان آتش نشانی تهران کمک کند.

در تیرماه 1400 آزمون کتبی استخدام آتش نشان در تهران برگزار شد و نتایج در شهریور همان سال اعلام شد و قبول شدگان مرحله بعدی آزمون در پایان مهر و اوایل آبان 1400 آزمون واقعی را انجام داد داوطلبانی که در آزمون عملی نمره قابل قبولی کسب کرده اند، اکنون تحت روانکاوی قرار می گیرند تا روحیه خود را با کار شدید آتش نشانی هماهنگ کنند. نمره این آزمون به همراه نمرات کسب شده توسط داوطلبان از کتاب روان سنجی آزمون اولیه، تعیین کننده افراد منتخب برای ورود به سازمان آتش نشانی تهران خواهد بود.

این دومین بار است که آزمون روانشناسی برای استخدام نیروهای آتش نشانی برگزار می شود، آزمونی که سازمان به دلیل شرایط خاص و اثرات روانی شغل با برگزاری آن موافقت کرد. آتش نشانی شغلی خاص با شرایط سخت است که گاهی حتی داوطلبان نمی توانند چنین شرایطی را تصور کنند. بنابراین می توان گفت که آتش نشانی روحیه و شرایط خاصی را می طلبد که کارشناسان و روانشناسان آن را ضروری و مهم می دانند.

به گفته روانشناسان، آتش نشانی یکی از سخت ترین و مسموم ترین مشاغل است، علاوه بر مشکلات جسمی که آتش نشانان را تهدید می کند، بر مواردی مانند استرس، افسردگی، سردرگمی و اضطراب نیز تاثیر می گذارد.اختلال وسواس اجباری، کاهش تاب آوری ذهنی،… آتش نشانان و حتی خانواده های آنها باید به طور مرتب تحت نظر باشند. روانشناسان حتی می گویند این تست های روانشناسی باید در روزهای عادی سال انجام شود و بیمه و رایگان باشد.

از آنجایی که آتش نشان مستعد استرس، افسردگی، کاهش تاب آوری ذهنی و … است و شغلی است که تحت نظارت مستمر فرمانده و به صورت گروهی کار می کند، آتش نشان باید دارای بسیاری از ویژگی های روحی و اخلاقی باشد که این امر لازم است. توسط خود و اطرافیانشان تشخیص داده نمی شود، بلکه توسط افراد حرفه ای تشخیص داده می شود، زیرا عدم هماهنگی با کار و روحیه هر فرد نه تنها سودی نخواهد داشت، بلکه می تواند آسیب های زیادی به آن فرد و اطرافیانش وارد کند.

ویژگی های معنوی یک آتش نشان چیست؟

گوهریسنا انزانی – روانشناس – در گفت وگو با ایسنا وی در خصوص سختی اطفای حریق و ویژگی های روحی و شخصیتی یک آتش نشان گفت: اطفای حریق به منظور امداد و کمک فوری است که می تواند درجات مختلفی داشته باشد. آتش نشانان در حوادثی از تصادف گرفته تا انفجار هولناک، مدیریت موقعیت های پیچیده و استرس زا درگیر خواهند شد.

وی ادامه داد: علاوه بر کار با آتش، اساسا استرس را افزایش می دهد و دیدن صحنه های دلخراش نیز از مضرات این کار است. صدمات وارده به خود آتش نشانان عامل دیگری است که آتش نشانان در حین خدمت باید با آن مقابله کنند. در واقع آتش نشانی یکی از مشاغلی است که علاوه بر قدرت بدنی بالا نیاز به هوش بالایی دارد که اگر هوش و ذکاوت آتش نشان با شغل مناسب نباشد در حین انجام کار با خطرات زیادی مواجه خواهد شد.

وی گفت: آتش نشانی یکی از پر استرس ترین مشاغل در جهان است. شرایط کاری آتش نشانان پیچیده و نامشخص است و در شیفت های طولانی کار می کنند، بنابراین آنها باید در هر ساعت از شبانه روز آمادگی ذهنی داشته باشند. شرایط کار برای این افراد اغلب دشوار است، اضطراب اغلب زیاد است، آنها باید فوراً خود را در موقعیت هایی قرار دهند، از کنترل آتش گرفته تا نجات کودکی که دستش در چرخ گوشت گیر کرده است.

به خواندن ادامه دهید: جزئیات تست روانشناسی آتش نشان

وی ادامه داد: با توجه به این مسائل و اینکه آتش نشانان باید از سلامت روانی مطلوب برخوردار باشند، متاسفانه در ایران تحقیقات زیادی در این زمینه انجام نشده است. یعنی در ایران مطالعات کمتری نسبت به سایر کشورها به ویژگی ها و روحیه آتش نشانان پرداخته است. در این راستا معمولاً برای اینکه فرد بتواند کار را انجام دهد، باید از نظر فیزیکی بیشتر مورد ارزیابی قرار گیرد، اما برای کار آتش نشانی به دلیل شرایط خاص، باید دانست که بسیار مهم است. وضعیت روانی را بررسی کنید

به گفته روانشناسان، آتش نشانان می توانند از قرار گرفتن در معرض حوادث و شرایط ناخوشایند به PTSD مبتلا شوند و اختلال استرس پس از سانحه را تجربه کنند. این افراد معمولا استرس و اضطراب بیشتری را نسبت به سایر مشاغل تجربه می کنند و باید بدانیم که هر چه فشار کاری بیشتر باشد افسردگی بیشتر شده و بیماری ها بیشتر می شود.

تست روانشناسی آتش نشانی باید در سراسر کشور برگزار شود

انزانی با بیان اینکه استرس منجر به سه علامت در آتش نشانان می شود، می افزاید: علائم روانی مانند اضطراب و استرس، علائم جسمی مانند افزایش ضربان قلب، اختلال خواب، فشار خون و … و برخی علائم رفتاری از جمله این علائم است. به همین دلیل به نظر می رسد روانشناسان و متخصصان برای تعیین اینکه چه کسی برای شغل آتش نشانی مناسب است و چه کسی مناسب نیست، ضروری به نظر می رسد و من معتقدم که چنین معاینه ای نه تنها در تهران بلکه در سطح کشور و برای همه مردم باید برگزار شود. که می خواهد وارد شود برای داشتن آتش، نگه داشته شود.

او درباره ویژگی های شخصیتی یک آتش نشان می گوید: «به نظر می رسد که آتش نشان ها باید باهوش باشند. هوش به فرآیندهای شناختی انسان و توانایی های روانی نهفته ای مربوط می شود که ما با آنها متولد شده ایم و به راحتی قابل اندازه گیری هستند. اغلب گفته می شود که یک آتش نشان باید از هوش حرکتی بالایی برخوردار باشد. یعنی توانایی استفاده از بدن برای بیان افکار و احساسات. افراد با هوش حرکتی و بدنی بالا دارای حرکات، فعالیت و کنترل فیزیکی قوی هستند. علاوه بر این، هماهنگی چشم و دست آنها نیز عالی است. آنها چابک تر هستند و در ورزش هماهنگی بهتری نسبت به دیگران دارند. این افراد اغلب می توانند آتش نشان های قوی تری باشند.

این روانشناس ادامه داد: شخصیت هر فرد در کار به عنوان یک پیش بینی کننده عمل می کند و بر اساس تست های مربوط به تست های شخصیت به راحتی قابل ارزیابی و ارزیابی است تا ببینیم چه کسی برای شغل آتش نشانی مناسب است؟

آتش نشان های خوب چه کسانی هستند؟

به گفته انزانی، آتش نشانان باید متقاعد کننده، عمل گرا، عملی، انعطاف پذیر و سازگار، تاب آور، آموزنده، اجتماعی، فراگیر، پرخطر، روشن، احساساتی، گاهی اوقات بی خیال، هدفمند، کنجکاو، فعال، فعال، سرزنده و سرگرم کننده باشند. یک رابطه دلپذیر و صمیمی و لذت بردن از زندگی لحظه به لحظه. همچنین باید ذهنی پذیرا داشته باشند و معنای مرگ را بدانند. دارای توانایی تصمیم گیری، دوست داشتن ریسک، توانایی مقابله با بحران ها، توانایی مشاهده و در نظر گرفتن جزئیات. فردی که از نظر عاطفی پایدار است و خلق و خوی یکنواخت دارد و بدون بی ثباتی با بحران روبرو می شود، می تواند آتش نشان خوبی باشد.

به گفته این روانشناس، علاوه بر ویژگی های ذکر شده که بسیار مهم است، آتش نشان بودن نیاز به نوع دوستی و همدلی بالایی دارد. همچنین مشتاق کمک به دیگران است و از حضور در گروه و انجام فعالیت های گروهی لذت می برد. یک آتش نشان باید بتواند گفتگو کند و بخواهد از موقعیت های پیچیده لذت ببرد و به منطقی ترین شکل، احساسات خود را در لحظه نیاز مدیریت کند. آتش نشانان همچنین باید از انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشند، به این معنی که دارای ویژگی ها، مهارت ها و توانایی هایی هستند که بتوانند با مشکلات، چالش ها و مشکلات کنار بیایند.

او می افزاید: «به نظر می رسد بیماران در سه دسته اصلی قرار می گیرند. یعنی توانایی تحمل، مقاومت و پاسخ مثبت به تغییرات و فشار را دارد. فرد تاب آور فردی است که از نظر عاطفی آرام است و توانایی رویارویی با موقعیت های نامطلوب و همچنین بازگشت به زندگی و شروع یک موقعیت جدید را با کاهش استرس و کسب نشاط دارد و می تواند بر موقعیت های نامطلوب غلبه کرده و به زندگی عادی بازگردد. در این حالت گفته می شود که فرد تاب آور است و می تواند استرس خود را مدیریت کند. استرس در میدان آتش سوزی بسیار زیاد است و تأثیر مخربی بر اندام های بدن می گذارد. باعث افزایش بیماری های قلبی، فشار خون و… می شود و توانایی تمرکز را کاهش می دهد و احتمال حواس پرتی را افزایش می دهد. همچنین حافظه را مختل می کند، توانایی تصمیم گیری را مختل می کند.

این روانشناس ادامه داد: در این موارد ممکن است فرد نتواند به کار خود ادامه دهد یا استرس استرس زیادی را برای فرد و اطرافیان به همراه داشته باشد. بنابراین اگر افرادی که برای این شغل انتخاب می شوند از ابتدا ویژگی های مناسبی داشته باشند، می توان از هزینه های روحی، روانی، جسمی و مالی آن کاست.

لزوم ارزیابی روانی آتش نشانان

انزانی می‌افزاید: همچنین لازم است هر از چندگاهی آزمایش‌های ارزیابی انجام شود تا اگر آتش‌نشان در منطقه ضعیفی قرار دارد با آموزش به او کمک کنیم تا به وضعیت عادی تبدیل شود. یک بار در سال یا هر دو سال اغلب زمان مناسبی برای انجام این بررسی به نظر می رسد. سنجش هوش و شخصیت می تواند برای مشاغل دیگر نیز مفید باشد.

این روانشناس گفت: وقتی فردی استعداد دارد، اگر بتوانیم او را بر اساس استعدادش بسنجیم و قضاوت کنیم، می توانیم آن فرد را در شغلی قرار دهیم که دوست دارد و به نظر می رسد، آن شغل برای او ساخته شده است. در این صورت فرسودگی شغلی بسیار کاهش می یابد و فرد قادر است با توانایی های ویژه ای که دارد به بهترین عملکرد دست یابد و به بهترین بهره وری اجتماعی دست یابد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیشگیری مقدم بر درمان است و بهتر است مداخلات پیشگیرانه انجام شود. در این صورت یک ارزیابی و ارزیابی ساده توسط مشاوران می تواند به فرد در رسیدن به شغل مناسب کمک کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.