آب سد لتیان و رودخانه جاجرود دیگر قابل استفاده برای آبیاری نیست

[ad_1]

رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌داری اداره کل منابع طبیعی و حوضه‌داری استان تهران با بیان اینکه هر سال منابع آبی محدودتر می‌شود، گفت: قبلاً می‌توانستیم آب را برای آبیاری مزارع خود پمپاژ کنیم. سد لتیان و رودخانه جاجرود اما اکنون آب شرب در اولویت است.

یونس بابایی در گفت وگو با ایسنا وی در خصوص تاثیر کم آبی و خشکسالی در کاشت و تبدیل گونه های زراعی گفت: روش مراقبت و آبیاری اداره جنگل ها و اداره کل منابع آبخیزداری با روش آبخیزداری متفاوت است.جنگلداری و ایجاد فضای سبز در مناطق شهری بالا و تقاضای آب بالا، استفاده و فعالیت های جنگل کاری در شهرها را انجام می دهند.

رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌داری اداره کل منابع و حوضه‌داری استان تهران افزود: شهرستان‌ها برای آبیاری از مخازن ذخیره‌سازی و سیستم‌های آبیاری استفاده می‌کنند و دارای امکانات هستند، اما توسعه و احیای مزرعه در سازمان جنگل‌ها عموماً خارج از محدوده است. محدوده شهر

وی افزود: مناطق توسعه در بخش جنگل ها مناطقی هستند که دارای اراضی زیاد و شیب بالای 30 درصد هستند و البته در اراضی مسطح محدودیت های جدی مانند محدودیت اراضی وجود خواهد داشت، زیرا هر چه منطقه شیب دارتر باشد، عمق کمتر و کم عمق تر است. خاک خواهد بود.» گونه هایی با تقاضای کم و سازگاری باید مورد استفاده قرار گیرد که بتواند به سرعت سازگار و تثبیت شود.

مدیر جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ادامه داد: پیک خشکسالی از نیمه دوم اردیبهشت ماه آغاز شد و پس از آن محصولات به آب بیشتری نیاز داشتند و این وضعیت تا اواسط مهرماه ادامه داشت. این پیک پنج ماهه باید به گونه ای مدیریت شود که هم حداقل فشار آبیاری داشته باشیم و هم ریزش نهال را به حداقل برسانیم.

وی درباره گونه های گیاهی مورد استفاده در توسعه فضای سبز گفت: همیشه گونه های کاشته شده است زیرا گونه های باغی و فضای سبز گونه هایی هستند که به زمین و آب زیادی نیاز دارند اما ما در توسعه فضای سبز از تلخی زیتون، توت ها، زالزالک و ما از انار وحشی سازگار با محیط زیست استفاده می کنیم.

بابایی با اشاره به محدودیت های آبی و اقدامات مدیریتی در آبیاری گفت: منابع آبی ما هر سال بسیار محدود می شود. در گذشته می توانستیم آب را برای آبیاری سد لتیان و رودخانه جاجرود پمپاژ کنیم، اما اکنون آب شرب ساکنان تهران در اولویت قرار دارد، بنابراین مانند سال های گذشته نمی توانیم از این منابع استفاده کنیم و ممکن است برای آبرسانی مناسب باشد. استفاده از فاضلاب شهری متقاعد شد که به جای آب چاه از فاضلاب استفاده کند.

وی ادامه داد: از آنجایی که منطقه عملیاتی ما در اراضی مرتفع است و دسترسی به فاضلاب یا پمپاژ آب و آبیاری با فاضلاب نداریم، زمان آبیاری را تغییر می دهیم، یعنی تعداد آبیاری ها را کاهش می دهیم تا گیاهان بتوانند. عادت به هدررفت آب.معمولا این مدت آبیاری و پرورش تا 5 سال طول می کشد اما اعتباراتی که به ما می دهند در مناطق است.استان و کشور اجازه نداد اعتبارات بیشتری برای مراقبت و آبیاری اختصاص دهیم البته با این چند اعتبار توانستیم منطقه مراقبت داشته باشیم و به برنامه توسعه سالانه جنگل نیاز داشته باشیم.

رئیس اداره جنگلداری و جنگلداری اداره کل منابع و مدیریت حوضه آبخیز استان تهران درباره تاثیر کم آبی و کمبود اعتبارات بر مدیریت و توسعه فضای سبز گفت: تغییراتی که ما برای آن انجام داده ایم. مدیریت، نگهداری و توسعه فضای سبز این است که حوزه فعالیت خود را به خارج از شهرها و روستاها منتقل کرده ایم، بنابراین برنامه پویش شامل درختکاری را منتقل کرده ایم. ما پارک های کشور را راهنمایی می کنیم.

وی افزود: به منظور ایجاد پارک های روستایی و افزایش سرانه فضای سبز روستاها و شهرها، اراضی ملی قابل کاشت را شناسایی و فضای سبز ایجاد کردیم و مقرر شد روستاها، بخشداری ها و شوراها بتوانند توسعه پیدا کنند. سرانه فضای سبز.» در کدام منطقه از روستا بسته به منبع آب و امکانات باید از ما بپرسند، اگر اراضی در محدوده اراضی ملی قرار دارند، محدودیتی در واگذاری آنها نداریم. حقوق مدیریت

مدیر اداره جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: در خصوص بررسی و جنگل کاری: نگهداری نهال پس از کاشت در 3 تا 5 سال اول بسیار مهم و حیاتی است.

بابایی در پایان تصریح می کند: روش های ذکر شده روش های مدیریت سازمان جنگل ها با هدف حفظ اراضی ملی، کمک به افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد تفریح ​​و سرگرمی برای مردم روستا می باشد.

انتهای پیام/

[ad_2]
Source link

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.